Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2017-03-01 16:30:35

Paskelbti pirmojo Lietuvos-Amerikos inovacijų apdovanojimo nugalėtojai

Paskelbti pirmojo Lietuvos-Amerikos inovacijų apdovanojimo nugalėtojai
 
Amerikos-Lietuvos verslo taryba, Baltijos-Amerikos laisvės fondas ir Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada Vilniuje paskelbė pirmųjų Lietuvos-Amerikos inovacijos apdovanojimų nugalėtojus.
 
Pirmoji vieta ir 10 tūkstančių eurų vertės prizas atiteko dr. Linui Mažučiui, kuris kartu su Harvardo universiteto (JAV) mokslininkais plėtoja ląstelių tyrimų technologiją inDrops.  Antroji vieta ir po 5 tūkstančius eurų atiteko Rimui Gulbinui ir technologiniam sprendimui „Maalka", skirtam supaprastinti komercinių pastatų tvarumo programų valdymą bei Virginijaus Šikšnio vadovaujamai Vilniaus universiteto Biotechnologijos instituto komandai, plėtojančiai genų redagavimo technologiją CRISPR-Cas9.
 
Į finalą taip pat pateko kompanijos Deeper sukurtas pirmasis išmanusis nešiojamas žuvų ieškiklis „Fishfinder" bei Softra & Ričardas Čepas, sukūrę inovatyvią automobilių numerių nuskaitymo technologiją  A.Lot Parking.
 
„Šių apdovanojimų tikslas dvejopas - atkreipti dėmesį į aukšto lygio Lietuvos ir Amerikos partnerių bendradarbiavimą inovacijų srityje bei suteikti kuklią finansinę paskatą tokioms inovacijoms", - apdovanojimų metu sakė JAV ambasadorė Anne Hall. „Abiejų mūsų šalių specialistai yra novatoriškų sprendimų kūrimo ir diegimo priešakyje. Šie apdovanojimai - tik vienas iš būdų paskleisti žinią apie tai. Partnerystės šioje srityje kuria darbo vietas ir skatina kurti ir plėtoti naujus produktus".
 
Naujojo apdovanojimo steigėjai - Amerikos-Lietuvos verslo taryba, Baltijos-Amerikos laisvės fondas ir Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada Vilniuje. Apdovanojimas skiriamas individualiems asmenims, Lietuvos organizacijoms, švietimo įstaigoms ar įmonėms sukūrusiems novatorišką sprendimą bendradarbiaujant su JAV partneriu.
 
Pagarbiai,
Ieva Labanauskiene
Media Affairs
Embassy of the United States of America
Akmenu g. 7, 03106  Vilnius, Lithuania
Tel: +370 5 266 5431
Mob: +370 67533928
            +370 64044748       
E-mail: LabanauskieneI@state.gov
 
W: http://redirect.state.sbu/?url=http://redirect.state.sbu/?url=http://redirect.state.sbu/?url=http://vilnius.usembassy.gov  
FB: http://redirect.state.sbu/?url=http://redirect.state.sbu/?url=http://redirect.state.sbu/?url=http://www.facebook.com/vilnius.usembassy
 
Official
UNCLASSIFIED

 
 
Bendrinti