Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2017-06-03 09:26:37

Vėjuota Baltija sutrukdė istoriniams burlaiviams pasiekti Klaipėdą

 

PRANEŠIMAS SPAUDAI

 

 

 

2017-06-03

 

Nepalankios oro sąlygos, sustiprėjęs vėjas ir bangavimas Baltijos jūroje pakoregavo asociacijos „Baltic Sail“ dalyvių planus savaitgalį svečiuotis Klaipėdoje. Du burlaiviai atšaukė kelionę ir dėl saugumo liko uostuose, dar vienam teko apsisukti pasiekus pusiaukelę.

 

Penktadienį Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas visuomenę informavo apie stiprėjančius šiaurės vakarų vėjo gūsius ir perspėjo, jog jie daug kur šalyje gali sustiprėti iki 15-20 metrų per sekundę. Vertindami nepalankias meteorologų prognozes į Klaipėdą iš Lenkijos dar pirmoje savaitės pusėje neišplaukė laivai „ARK“ ir „Bryza H“, apie tai jie informavo renginio organizatorius.

 

Nuo antradienio VšĮ „Klaipėdos šventės“ darbuotojai neturėjo ryšio su dar dviem vizitui užsiregistravusiais burlaiviais - „Baltic Star“ ir „Zia“. Penktadienio pavakarę laivo atstovai pranešė, kad „Baltic Star“ 36 valandas kariškių buvo užlaikytas Karaliaučiaus srityje. Spėjama, jog tai greičiausiai nutiko dėl Rusijos ekonominėje zonoje vykdomų karinių mokymų. Kapitonui teko koreguoti kelionės planus ir penktadienį sukti atgal į Lenkiją. Iki šiol nėra duomenų apie laivo „Zia“ buvimo vietą ir kelionės planus, nes nei burlaivio atstovams nei VšĮ „Klaipėdos šventės“ darbuotojams nuo ketvirtadienio iki šeštadienio ryto užmegzti ryšio su įgula nepavyko.

 

Nepaisant to, kad dalis senovinių burlaivių turėjo atsisakyti suplanuotos viešnagės Klaipėdoje, visuomenė Kruizinių laivų krantinėje gali aplankyti ir pasigrožėti dviem lenkų laivais - „Kapitan Borchardt“ ir „Antica“. Lankytojų taip pat laukia ir keturi istoriniai Lietuvos laivai „Brabander“, „Lietuva“, Vagant“ bei kurėnas „Süd-1“.

 

BIRŽELIO 3 D., ŠEŠTADIENIS
12.00-20.00 Baltic Sail burlaiviai atviri lankytojams
12.00-20.00 Pasiplaukiojimai burlaiviais
12.00; 14.00; 16.00 Edukaciniai užsiėmimai burlaivyje šeimoms „Kurėnas-žvejo namai“. Nemokama
16.30; 17.30; 18.30 Pažintiniai kino seansai Klaipėdos universiteto burlaivio „Brabander“ kajutkompanijoje. Nemokama
18.00-24.00 Klaipėdos Pilies džiazo festivalio programa  https://goo.gl/JI4T46

 

 

Daugiau informacijos:
VšĮ „Klaipėdos šventės“
info@kulturosuostas.lt
Tel. +370 673 17050