Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2017-06-12 14:47:33

Vertindama Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro veiklą, ministrė J. Petrauskienė neprisiėmė atsakomybės

Pranešimas spaudai
2017 m. birželio 12 d.

I. Šimonytė: „Vertindama neskaidrią Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro veiklą, ministrė Jurgita Petrauskienė neprisiėmė deramos atsakomybės"

    Viešojoje erdvėje pasirodant vis daugiau įrodymų apie neskaidrią Švietimo ir mokslo ministerijai pavaldaus Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro veiklą, o šiandien paaiškėjus, kad pagrindinis žiniasklaidos informatorius buvo atleistas, kyla vis daugiau klausimų, kodėl atsakingos institucijos realių veiksmų situacijai spręsti nesiima. TS-LKD frakcijos Seimo narės Agnė Bilotaitė ir Ingrida Šimonytė jau yra parašiusios kreipimąsi į Švietimo ministrę Jurgitą Petrauskienę su prašymu, kad būtų atliktas auditas ir inicijuota centro vadovės Laimutės Anužienės atleidimo procedūra bei kartu pradėtas sisteminis patikrinimas, kaip ŠMM paskirsto lėšas mokymo įstaigoms. Iš ministrės sulaukus atsakymo tik pirmuoju klausimu - kad ŠMM atliko auditą, Centro dalininkų susirinkime aptars nustatytus pažeidimus bei inicijuos darbo sutarties su direktore L. Anužiene nutraukimą - vėliau žiniasklaidoje pasirodė žinia, kad dalininkai atsisako pritarti ŠMM pozicijai ir L. Anužienė direktorės poste lieka.
    „Tokie atvejai geriausiai paaiškina, kodėl žmonės nesijaučia gerai savo šalyje - gali suprasti, kai pragyvenimo lygis taip sparčiai nepasiekia Vakarų šalių, kūrusių savo ekonomiką septyniasdešimt metų, tačiau kai matai, kad kažką selektyviai pasiekia visi gyvenimo malonumai už mokesčių mokėtojų pinigus, - to suprasti ir pateisinti neįmanoma. Ministrė formaliai atsirašė, tikėdamasi, kad dalininkų susirinkimas išspręs skandalą. Taip neatsitiko, nes įsijungė tradiciniai ūsuotų bebrų gynybos mechanizmai. Labai tikiuosi, kad bent prokuratūra įžvelgs čia tą problemą, kurią ši situacija ir iliustruoja", - teigia Seimo narė Ingrida Šimonytė.
    Primename, kad Seimo narės A. Bilotaitė ir I. Šimonytė balandį dėl Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro neskaidrios veiklos taip pat kreipėsi ir į Kauno apygardos prokurorą, tačiau prokuratūrai raštą perdavus Specialiajai tyrimų tarnybai, tyrimą inicijuoti buvo atsisakyta. Seimo narės tokį STT sprendimą apskundė gegužės 26 d. pakartotinai kreipdamosi į Kauno apygardos prokuratūrą, prašydamos atnaujinti ikiteisminį tyrimą dėl valstybės turto ir lėšų galimai neteisėto naudojimo bei viešojo intereso gynimo.

Kontaktams:
Seimo narė Ingrida Šimonytė
Tel. 8 5 239 6978
El. p. Ingrida.Simonyte@lrs.lt