Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2017-06-12 16:07:36

Lietuvos ir Švedijos užsienio reikalų ministrai vyksta į Ukrainą

    Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija
     Informacijos ir viešųjų ryšių departamentas


J. Tumo-Vaižganto g. 2, LT-01511 Vilnius
Tel. 870 6 52451, 870 6 52445; el. p. media@urm.lt

    
2017-06-12

Pranešimas spaudai
Lietuvos ir Švedijos užsienio reikalų ministrai vyksta į Ukrainą
Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kartu su Švedijos užsienio reikalų ministre Margot Wallstrom birželio 14-15 dienomis lankysis Ukrainoje, Odesoje ir Kijeve.
Odesoje birželio 14 d. numatytas Lietuvos dienų atidarymas, ministrų susitikimai su Odesos studentais ir nevyriausybinių organizacijų atstovais, Odesoje gydomais sužeistais Ukrainos kariais, Odesos srities pareigūnais.
Birželio 15 d. Kijeve ministrai planuoja dalyvauti Švedijos ir Ukrainos verslo forumo atidaryme, susitikti su Ukrainos valdžios atstovais.
Susitikimuose daugiausiai dėmesio ketinama skirti regioniniam bendradarbiavimui, paramos Ukrainai projektams, artėjančiam ES ir Ukrainos vadovų, Rytų partnerystės šalių vadovų susitikimams aptarti.
L. Linkevičius ir M. Wallstrom pasveikins Ukrainos piliečius su įsigaliojusiu beviziu režimu į Šengeno erdvės valstybes.
Vizito į Ukrainą išvakarėse Lietuvos ir Švedijos užsienio reikalų ministrai paskelbė bendrą straipsnį „Daugiau Europos Ukrainoje ir daugiau Ukrainos Europoje". Straipsnį galima rasti čia.
Tai jau antras Lietuvos ir Švedijos ministrų bendras vizitas į Ukrainą. 2015 m. vykusio bendro Lietuvos ir Švedijos diplomatijos vadovų apsilankymo Ukrainoje metu pasirašytas dvišalis memorandumas dėl paramos švietimo įstaigoms Rytų Ukrainoje teikimo, pagal kurį jau antrus metus iš eilės Lietuva ir Švedija finansuoja bendrus vystomojo bendradarbiavimo projektus, skirtus pagalbos švietimo įstaigoms Rytų Ukrainoje ir jų mokiniams teikimui.

URM Informacijos ir viešųjų ryšių departamentas
Visuomenės informavimo skyrius, tel. 236 2451
Facebook | Twitter | Flickr | Youtube