Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2017-06-13 08:29:34

Vyksta šeštoji Aplinkos ir sveikatos ministrų konferencija

Vyksta šeštoji Aplinkos ir sveikatos ministrų konferencija
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras informuoja, jog birželio 13-15 dienomis Čekijos Respublikos Ostravo mieste vyksta Europos aplinkos ir sveikatos proceso Aplinkos ir sveikatos ministrų konferencija, kurioje dalyvauja Lietuvos delegacija: sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė Motiejūnienė, Sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos priežiūros departamento direktorius Audrius Ščeponavičius ir Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Aplinkos sveikatos skyriaus vedėjo pavaduotoja Olita Rusickaitė.
Europos aplinkos ir sveikatos proceso ministrų konferencijos - tai išskirtinė platforma, sukviečianti įvairių sektorių atstovus aptarti ir formuoti politiką ir veiksmus, grindžiamus mokslo įrodymais, skirtus gerinti aplinką ir sveikatą.
Beveik 1,5 milijono mirčių, kurių būtų galima išvengti, kas metus Europos regione įvyksta dėl aplinkos grėsmių. Todėl yra svarbu stiprinti pajėgumus kovojant su neigiamą įtaką sveikatai darančiais aplinkos veiksniais: oro tarša, netinkamomis vandens ir sanitarijos paslaugomis ir sąlygomis, pavojingomis cheminėmis medžiagomis, atliekomis ir užterštomis teritorijomis bei klimato kaita. Šalių narių biudžeto suvaržymai, socioekonominiai ir lyčių netolygumai, ekstremalūs klimato reiškiniai, padidėjęs sergamumas neinfekcinėmis ligomis, senstanti visuomenė bei beprecedentis migracijos lygis tarp šalių ir jų viduje Europos regione dar pasunkina aplinkos sveikatos problemas. Šeštosios ministrų konferencijos tikslas - aptarti galimus veiksmus, padėsiančius įveikti šiuos daugialypius iššūkius.
Konferencijos metu bus pasirašyta nauja Europos aplinkos ir sveikatos proceso Ostravos deklaracija. Šeštosios aplinkos ir sveikatos konferencijos prioritetai buvo įvardyti ir išdiskutuoti Europos aplinkos ir sveikatos darbo grupės susitikimuose, aukšto lygio Europos aplinkos ir sveikatos proceso vidurinio laikotarpio peržiūros susitikime, 2015 m. vykusiame Haifoje, Izraelyje.
Nors Europos regionas yra įvairialypis savo aplinkos ir sveikatos problemika, tačiau šalys narės yra kviečiamos ir toliau energingai dirbti siekiant sukurti darnią ir sveikatai palankią aplinką.
Parengta pagal Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regiono biuro informaciją