Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2017-06-13 09:59:38

Seimas pagerbs pirmųjų masinių trėmimų ir žudynių aukų atminimą


2017 m. birželio 13 d. pranešimas žiniasklaidai


Seimas pagerbs pirmųjų masinių trėmimų ir žudynių aukų atminimą

Birželio 14 d., trečiadienį, 10 val. Seime, Kovo 11-osios Akto salėje, įvyks Gedulo ir vilties, Okupacijos ir genocido dienoms atminti skirtas minėjimas.
Renginio metu kalbės Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, Kaišiadorių vyskupijos generalvikaras monsinjoras Algirdas Jurevičius, Seimo nariai Stasys Jakeliūnas, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, labdaros ir paramos fondo „Jauniems" direktorius, projekto „Misija Sibiras" vadovas, akcijos „Ištark, išgirsk, išsaugok" organizatorius Ignas Rusilas, Mažeikių r. Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos mokinė, 2016 m. ekspedicijos į Krasnojarską dalyvė Samanta Uikytė.
Sovietų tremtį patyrę Seimo nariai perduos Lietuvos valstybės vėliavą projekto „Misija Sibiras 2017" dalyviams.
Ištraukas iš Dalios Grinkevičiūtės prisiminimų skaitys aktorė Toma Vaškevičiūtė.
Minėjime dalyvaus Lenkijos Seimo Vietos savivaldos ir regioninės politikos komiteto ir Čekijos Respublikos Senato mandato ir imuniteto komiteto delegacijos.
Į minėjimą pakviesti: Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus su ponia, pirmasis atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovas, Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininkas Vytautas Landsbergis, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo deputatai, Vyriausybės nariai, teismų vadovai, teisėjai, Lietuvos Respublikoje akredituoti užsienio valstybių ambasadoriai, Seimo nariai, nukentėjusieji nuo okupacijų, kovotojai už laisvę ir jų artimieji, Lietuvoje išrinkti Europos Parlamento nariai ir aukščiausi kitų Europos Sąjungos institucijų pareigūnai iš Lietuvos, Lietuvos bažnyčių hierarchai ir atstovai, buvę Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkai ir buvę Ministrai Pirmininkai, atkurtos nepriklausomos Lietuvos Respublikos pirmosios Vyriausybės nariai, bendrijos „Lemtis", projekto „Misija Sibiras 2017", ekspedicijų į tremties vietas dalyviai, 2017 m. konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija” laureatai, Seimui atskaitingų valstybės institucijų vadovai, Lietuvos aukštųjų mokyklų vadovai, pagrindinių kariuomenės rūšių ir pajėgų vadai, mūsų sąjungininkai - NATO padalinių atstovai, miestų ir rajonų savivaldybių merai, tautinių bendrijų atstovai, kiti didžiai gerbiami svečiai.

Minėjimas bus tiesiogiai transliuojamas Seimo interneto svetainėje ir televizijos programa „Seimas - tiesiogiai", per LRT televiziją ir radiją.

Išsamiau apie minėjimo renginius
Renginiai savivaldybėse
 
Informacija:
Angonita Rupšytė
Informacijos ir komunikacijos departamento
Parlamentarizmo istorinės atminties skyrius,
Tel. (8 5)  239 6119, el. p. angonita.rupsyte@lrs.lt

Parengė
Informacijos ir komunikacijos departamento
Spaudos biuro vyriausioji specialistė
Saulė Eglė Trembo
Tel. (8 5)  239 6203, el. p. egle.trembo@lrs.lt