Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2017-06-13 10:35:17

Socialiniame tinkle prasidėjęs narkotikų platinimas baigėsi prekybos centre

Socialiniame tinkle prasidėjęs narkotikų platinimas baigėsi prekybos centre
Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė V. Bartušienė teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje neteisėtu disponavimu narkotinėmis medžiagomis jas platinant kaltinami trys Joniškio rajono gyventojai. Vienas jų - 18-metis T. K. kaltinamas ir tų pačių medžiagų platinimu nepilnamečiams, o vyriausiasis - 30-ties metų J. G. - dar ir kontrabanda.

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnų dėmesį šie vyrai patraukė viename iš populiariausių Lietuvoje socialinių tinklų. Kaltinamasis T. K. socialiniame tinkle esančiose grupėse, kuriose kalbama apie kanapes, įdėjo skelbimą, kad gali padėti. Iš susidomėjusių kanapių įsigijimu, jis paimdavo pinigus, po to nueidavo iki narkotikų pardavėjo, su kuriuo buvo susipažinęs per socialinę svetainę ir, pasiėmęs iš jo kanapes, nunešdavo jas perkančiajam.

Tame pačiame socialiniame tinkle jis susipažino ir su kitu kaltinamuoju 21-erių E. B., kuris pasiūlė jaunesniam kolegai parduoti narkotikų. T. K. neretai ateidavo į studentų bendrabutį Šiauliuose, kuriame gyveno E. B. ir įsigydavo „žolę" tiesiog bendrabučio kambaryje. Kitais atvejais E. B., neišeidamas iš bendrabučio kambario, atrakindavo gatvėje pastatytą savo automobilį, kuriame T. K. turėdavo palikti pinigus, o narkotinių medžiagų paketėlį, įsuktą folijoje, išmesdavo jam pro langą.

Taip vykdavo „žolės" prekyba, kol vieną dieną pareigūnai atliko nusikalstamą veiką imituojančius veiksmus ir apsimetę susidomėjusiais pirkėjais viename prekybos centrų įsigijo nedidelį kiekį kanapių iš T. K. Apie suvaidintą pirkimą nieko nenutuokęs „pardavėjas" buvo sulaikytas vietoje. Jam kanapes pardavęs E. B. taip pat sulaikytas tą pačią dieną.

Kitą dieną buvo sulaikytas trečiasis kaltinamasis J. G., iš kurio E. B. pirkdavo kanapes. Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad Joniškyje gyvenantis J. G. prieš kurį laiką buvo įsivežęs kanapių iš Latvijos.

Visi kanapių „pardavėjai" savo kaltę pripažįsta. Baudžiamasis kodeksas jauniausiajam kaltinamajam T. K. numato laisvės atėmimą iki 12 metų, E. B. - iki 8 metų, o J. G. - iki 10 metų.

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus
vyriausioji specialistė Gabrielė Gendvilaitė (Šiauliai),
tel.: (8 41)  598 357, mob. 8 614 58 718