Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2017-06-13 12:22:14

A.Bilotaitė siūlo Seimo Antikorupcijos komisijai svarstyti Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro veiklą

Pranešimas spaudai
2017 m. birželio 13 d.

A.Bilotaitė siūlo Seimo Antikorupcijos komisijai svarstyti Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro veiklą

Žiniasklaidai paviešinus daugiau faktų apie Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro galimai neskaidrią veiklą ir galimą didelio masto korupciją, Seimo narė Agnė Bilotaitė kreipėsi į Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininką Vitalijų Gailių, prašydama įtraukti šių klausimų svarstymą į artimiausio posėdžio darbotvarkę.
Dėl Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro vadovybės veiklos, išduodant, kaip teigiama, fiktyvius diplomus ir galimai neskaidriai ir neracionaliai naudojant valstybės ir ES struktūrinės paramos lėšas, Seimo narė kartu su frakcijos kolege Ingrida Šimonyte balandį kreipėsi  į Švietimo ir mokslo ministeriją bei Specialiųjų tyrimų tarnybą. Tačiau iki šiol nei viena institucija nesiėmė išsamaus tyrimo.  
„Pastaruoju metu daug kalbama apie būtinybę didinti studijų kokybę, o tuo pat metu mokslo įstaiga kepa fiktyvius diplomus vieną po kito. Švietimo ir mokslo ministerija, regis, nesuvokia ar nenori suvokti situacijos rimtumo. Derėtų atidžiau paanalizuoti ir ministerijos atliktą profesinio mokymo centro veiklos auditą. Kyla klausimų, ar jis buvo atliktas išsamiai ir atsakingai", -  teigė A.Bilotaitė.
Pasak parlamentarės, į Antikorupcijos komisijos posėdį, kuris vyks šį trečiadienį bus kviečiamas ir skandalingus faktus paviešinęs buvęs įstaigos darbuotojas Ignas Šalnaitis, neseniai kreipęsis ir į Seimo narius. Tai, kad skandalingų faktų pateikęs profesinio mokymo centro darbuotojas buvo atleistas, anot A.Bilotaitės, dar kartą parodo, kad pranešėjai apie korupciją ir įstatymų pažeidimus Lietuvoje nėra ginami: „Šis žmogus, žinodamas, kad gali netekti darbo ir pragyvenimo šaltinio, paviešino labai svarbią  informaciją. Jis tai padarė praradęs viltį, jog daug metų klestinti įstaigos vadovų savivalė baigsis. Valstybė turi užtikrinti tokių žmonių apsaugą, tuo pačiu skatindama ir kitus piliečius netylėti".
A.Bilotaitė vadovauja specialistų iš įvairių institucijų darbo grupei, kuri rengia naująjį Pranešėjų apsaugos įstatymo projektą. Šį darbą tikimasi užbaigti artimiausiu metu ir rudens sesijoje teikti Seimui svarstyti.

Daugiau informacijos:
Seimo narė Agnė Bilotaitė
Tel. 8698 42169
El. p. Agne.Bilotaite@lrs.lt