Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2017-06-13 14:51:03

Seimo nario R. Šarknicko pranešimas: kovai prieš smurtą reikia daugiau dėmesio


2017 m. birželio 13 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo nario R. Šarknicko pranešimas: kovai prieš smurtą reikia daugiau dėmesio

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos vertinimu, Seimas turi daugiau dėmesio skirti smurto sukeliamoms problemoms ir pasekmėms - ne tik savižudybėms, bet ir smurtui artimoje aplinkoje, vaikų ir kitų silpnesnių šeimos narių teisių užtikrinimui, psichologiniam smurtui mokyklose, globos įstaigose.
„Kaip dabar veikiančios komisijos narys nuolatos sulaukiu nevyriausybinių organizacijų atstovų pastabų, jog būtina peržiūrėti jos veiklos prioritetus, daugiau dėmesio skiriant visuomenėje gerokai labiau paplitusiai smurto problemai - būtent psichologinis smurtas, konfliktai šeimose yra dominuojantys, o įsisenėjusiais ir nesprendžiamais atvejais virsta ir savižudybėmis. Todėl jau laikas fiksuoti, jog dabar veikianti komisija atliko savo darbą, atkreipė dėmesį ir išryškino problemas - dabar turime susikoncentruoti į opiausius klausimus", - sako Seimo LVŽS frakcijos narys Robertas Šarknickas.
Skubios pagalbos centro 112 duomenimis, 2016 metais dėl smurto artimoje aplinkoje gauti 66 433 pranešimai, iš jų 33 948 aukos - moterys ir 9832 - vaikai. 2016 metų Lietuvos statistikos departamento duomenimis tyčinių susižalojimų, pasibaigusių asmens mirtimi (savižudybių) buvo 823 (vyrai 694, moterys 129).
Pasak Seimo nario, jeigu savižudybių srityje jau fiksuojamas mažėjimas, tai smurto atvejų lygis siekia 230 atvejų 10 tūkstančių gyventojų. Tai yra rimtas argumentas, kodėl Seimas privalo susitelkti ir daugiau dėmesio skirti šiai itin jautriai ir skubių sprendimų reikalaujančiai sričiai.

Daugiau informacijos:
Seimo narys Robertas Šarknickas
Tel. (8 5) 2396641, el. p. robertas.sarknickas@lrs.lt