Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2017-06-13 17:57:52

Fotografijų paroda „Skaityk – būk asmenybė!“ baigia kelionę po geležinkelio stotis

 

Pranešimas spaudai
2017 06 14

 

 

 

 

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos projekto „Skaityk – būk asmenybė!“ iniciatyva sukurta kilnojamoji fotografijų paroda (meninės koncepcijos autorius dizaineris Vilmantas Dambrauskas) baigia apkeliauti didžiųjų Lietuvos miestų geležinkelio stotis. Nuo 2017 m. kovo mėnesio su paroda susipažino Šiaulių, Vilniaus, Kauno traukinių stočių keleiviai, taip pat Mažeikių miesto ir bibliotekos svečiai. Birželio 12-ą paroda trims savaitėms apsistoja paskutiniame maršruto taške – Klaipėdos geležinkelio stoties keleivių salėje.

Paroda-socialinė reklama sukurta siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į mažėjantį skaitomumą šalyje, norint priminti, kad skaityti galima ne tik namie ar bibliotekoje, bet ir ilgesnėje kelionėje. Skaitymo akcijos žinutei skleisti pasitelkta netradicinė erdvė – bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“ keleivių laukimo salės.

Bendrovės administracijos ir infrastruktūros specialistai suprato bibliotekininkų nerimą ir mielai sutiko tapti partneriais bei prisidėti prie apsiskaičiusios visuomenės vizijos įgyvendinimo.

„Skaitymas yra naudinga veikla ir malonus užsiėmimas. Tik žmonėms nuolat reikia apie tai priminti“, – sakė „Lietuvos geležinkelių“ Klaipėdos pardavimų agentūros viršininkas Tomas Gulbinas. Specialisto nuomone, tai laikinas reiškinys. T. Gulbinas norėtų, kad stotyse būtų įrengti maži knygynėliai, o keliaujantys traukiniais žmonės galėtų laisvai vežiotis knygas iš vieno miesto į kitą. Toks projektas, anot klaipėdiečio, būtų ypač paklausus vasarą, mat šiuo laikotarpiu traukiniais keliauja daugiau poilsiautojų.

Skaitymo kultūrą populiarinti Lietuvoje sutiko žinomi kultūros, meno, literatūros, sporto, muzikos ir kitų sričių žmonės. Asmenybėms atstovauja rašytoja, vertėja Dalia Staponkutė, kompozitorius Faustas Latėnas, akordeonininkas Martynas Levickis, aktorius Juozas Budraitis, šachmatininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, aktorius ir režisierius Aidas Giniotis, žurnalistė Jolanta Kryževičienė, dainų autorė ir atlikėja Ieva Narkutė, sportininkas galiūnas Žydrūnas Savickas, roko grupės „Colours of Bubbles“ muzikantai. Ir žinomi šalies veidai, ir organizatoriai pritaria nuomonei, kad knyga – puiki reklaminė prekė.

„Mums ne taip svarbu, popierines ar elektronines knygas skaitys ateinančios kartos, svarbiausia – kad žmonės apskritai norėtų skaityti. Paroda yra vienas iš būdų skatinti visuomenę skaityti“, – socialinę reklamos idėją komentavo bibliotekos direktorius dr. B. Maskuliūnas.

Paroda „Skaityk – būk asmenybė!“ eksponuojama iki birželio 30 dienos adresu: Priestočio g. 1, Klaipėda.


Kontaktinis asmuo

Laima Juzulėnienė

Visuomenės informavimo specialistė

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka

Aušros al. 62, LT-76235 Šiauliai

Tel. 8 688 88 810

El. p. l.juzuleniene@savb.lt

 

Ievos Slonksnytės nuotr.