Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2017-06-13 18:21:10

Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininko K. Smirnovo pranešimas: Kūno kultūros ir sporto įstatymą būtina tobulinti

 

Antradienį Seimas nusprendė grąžinti tobulinti Kūno kultūros ir sporto įstatymą. Toks sprendimas priimtas dėl gautų pastabų ir pasiūlymų, į kuriuos derėtų atsižvelgti priimant valstybinės svarbos teisės aktus.

 

Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininko, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos atstovo Kęstučio Smirnovo teigimu, pagrindinis Švietimo ir mokslo komitetas, atsižvelgdamas į papildomų komitetų ir Jaunimo ir sporto reikalų komisijos argumentus ir siūlymus, bendru sutarimu nusprendė siūlyti grąžinti įstatymo projektą iniciatoriams tobulinti.

„Vienas iš pagrindinių dalykų, kurį teisės akto projekte reikia peržiūrėti – neįgaliųjų sportininkų rentų klausimas. Rentos turi būti suvienodintos, o tai reikalauja papildomų lėšų. Mes taip pat pasisakome už tai, kad išliktų trys kūno kultūros pamokos per savaitę, o ne dvi, kaip tai numatyta naujajame įstatymo projekte. Apskritai net 70 procentų įstatymo projekto reikia taisyti, todėl jis siūlomas grąžinti Vyriausybei tobulinti“, -sako K. Smirnovas, Seimo Švietimo ir mokslo komiteto narys.

Dėl šio įstatymo projekto buvo gauta itin daug pastabų ir pasiūlymų iš Seimo kanceliarijos Teisės departamento, valstybinių institucijų, įvairių kūno kultūros ir sporto srityje veikiančių federacijų, asociacijų, sąjungų, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto, Lietuvos parolimpinio komiteto, Lietuvos aeroklubo. Kritikuotinos nuostatos dėl įstatymo projekte vartojamų sąvokų, kūno kultūros ir sporto principų, numatytų kūno kultūros ir sporto srityje veikiančių valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų bei nevyriausybinių organizacijų kompetencijų, kūno kultūros ir sporto srities finansavimo ir skatinimo sistemos, kūno kultūros ir sporto organizavimo švietimo įstaigose, valstybės skatinimo už pasiektus sporto laimėjimus, nepakankamo neįgaliųjų kūno kultūros ir sporto, techninių sporto šakų reglamentavimo.

Švietimo ir mokslo komitetas siūlo Vyriausybei sudaryti darbo grupę, kuri iki šių metų spalio mėnesio parengtų patobulintą dokumentą Jį siūloma svarstyti kartu su Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo įstatymo Nr. X-1261 pakeitimo įstatymo projektu.

Daugiau informacijos

Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas, Švietimo ir mokslo komiteto narys, LVŽS frakcijos narys Kęstutis Smirnovas

Tel. (8 5) 2396653  El. p. kestutis.smirnovas@lrs.lt

 

LVŽS infocentras

media@lvzs.lt