Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2017-06-14 12:34:51

Seimo LSDP frakcijos pranešimas: Kovą su alkoholiu deklaruojantys politikai nepalaiko alkoholizmo gydymo


2017 m. birželio 14 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo LSDP frakcijos pranešimas: Kovą su alkoholiu deklaruojantys politikai nepalaiko alkoholizmo gydymo

Socialdemokratai apgailestauja, kad kovą su alkoholiu deklaruojantys politikai Seime nepalaiko alkoholizmo gydymą plečiančių įstatymų.
Socialdemokratė Rimantė Šalaševičiūtė Seimui teikė įstatymo projektą siūlydama, kad alkoholizmo ir narkomanijos ligų požymių turintys asmenys būtų priverstinai gydomi ne tik jiems patiems ar jų artimiesiems paprašius, bet, kad dėl tokio gydymo poreikio galėtų kreiptis ir socialiniai, vaiko teisių skyrių darbuotojai, pavyzdžiui, gindami vaikų interesus, taip pat policija, medikai.
Specialistai po tokio kreipimosi įvertintų asmens būklę ir jis, Seimo narės R. Šalaševičiūtės siūlymu, būtų priverstinai hospitalizuojamas, jeigu:
-    nustatoma ryški abstinencijos būklė (psichozės ir pan.);
-    smurtauja prieš artimuosius, dėl priklausomybės skurdina šeimą;
-    kelia grėsmę savo sveikatai ar gyvybei.
Taip pat priverstinai siūloma gydyti alkoholio ar narkotikų priklausomybei neatsispiriančias nėščiąsias.
Deja, 2017 m. birželio 13 d. Seimo posėdžio metu priverstinio alkoholizmo gydymą papildantys siūlymai nebuvo palaikyti net ir labai garsiai kovą su alkoholizmu deklaruojančių Seimo narių.
„Kai kurie politikai deklaruoja susirūpinimą vaikais, kad kita karta vartotų kuo mažiau svaigalų. Tačiau, kai įstatymų projektus teikia socialdemokratai, tokie kovotojai atsitraukia. Gaila, kad politikai neįvertina, ką patiria ir kaip auga vaikai, kurių namuose nuolat geriama, smurtaujama, vartojami narkotikai. Šiuo atveju reikia „ištraukti iš duobės" geriančius tėvus", - sako socialdemokratė R. Šalaševičiūtė.
Socialdemokratai viliasi, kad šis siūlymas nesulauks pasipriešinimo iš Seimo kovotojų su alkoholizmu, kai jis bus teikiamas patobulintas.

Išsamesnė informacija žiniasklaidai:
LSDP informacinis centras
Irmina Frolova-Milašienė, tel. 8 600 07099, el. p.irmina.milasiene@lrs.lt 
 
Bendrinti