Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2017-06-14 12:56:14

Seime rengiama konferencija „Vaikų mityba ir sveikata: šiandien ir rytoj"


2017 m. birželio 14 d. pranešimas žiniasklaidai

Seime rengiama konferencija „Vaikų mityba ir sveikata: šiandien ir rytoj"

Birželio 16 d., penktadienį, 10 val. Konferencijų salėje (Seimo III rūmai) Seimo narės Ramintos Popovienės iniciatyva rengiama konferencija „Vaikų mityba ir sveikata: šiandien ir rytoj".
Renginio organizatorių teigimu, vienas svarbiausių veiksnių, lemiančių vaikų sveikatą ir vystymąsi, yra mityba. Vaikų nutukimas, alergija, maisto netoleravimas - tiesiogiai nuo mitybos priklausančios problemos šiandien yra itin aktualios. Reikalavimai maitinimo organizavimui vaikų įstaigose nuolat didėja: priimami nauji įstatymai ir norminiai aktai, didinama kontrolė. Vaikų maitinimas ir jo kokybė ugdymo įstaigose kelia labai didelį visuomenės susidomėjimą. Apie tai diskutuojama įvairiuose tėvų forumuose ir šeimose, svarstoma, ką galima ir ko negalima duoti valgyti mūsų vaikams. Todėl spręstinas klausimas - kaip ugdymo įstaigoms suderinti tėvų norus, įstatymus ir galimybes.   
Konferencijos tikslas - pristatyti šalies vaikų maitinimo aktualijas ir naują požiūrį į bendrus visų atsakingų institucijų darbus ateityje.
Renginyje kviečiami dalyvauti ministerijų, savivaldybių atstovai, ugdymo įstaigų vadovai, pedagogai, visuomenės sveikatos priežiūros specialistai, dietologai, vaikų maitinimo organizatoriai ir gamintojai, tėvai.

Konferencija bus tiesiogiai transliuojama internetu ir televizijos programa „Seimas - tiesiogiai"


Programa
9.00-10.00 Dalyvių registracija.
10.00-10.10 Konferencijos atidarymas, sveikinimo žodis. Raminta Popovienė, Seimo narė, Švietimo ir mokslo komiteto narė.
10.10-10.40 Vaikų mitybos reglamentavimas, aktualijos ir naujovės. Ieva Gudanavičienė, Sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos priežiūros departamento Mitybos ir fizinio aktyvumo skyriaus vyr. specialistė.
10.40-11.00 Lietuvos vaikų augimo raida: mitybos įtaka, tyrimų analizė, problemos.  Doc. dr. Aušra Petrauskienė, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas.
11.00-11.20 Maisto alergenai - kaip juos atpažinti? Doc. dr. Jūratė Staikūnienė, Lietuvos alergologų ir klinikinių imunologų draugijos prezidentė, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas.
11.20-11.40 Vaikų mitybos kontrolės aktualijos. Jurgita Bakasėnienė, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos l. e. p. skyriaus vedėja.
11.40-12.00 Maisto sudėties keitimas vaikų sveikatai. Ilona Drulytė, Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto Maisto rizikos vertinimo skyriaus vedėjo patarėja.
12.00-12.30 Pertrauka.
12.30-12.50 Vaikų maitinimo organizavimo patirtis Kauno rajono ugdymo įstaigose. Žydra Narbutienė, Kauno r. savivaldybės administracijos vyr. specialistė.
12.50-13.10 Vaikų (ne) valgymo (ne) kultūra. Geroji „Augueko" namų patirtis. Ingrida Lauciuvienė, „Augueko namų" įkūrėja.
13.10-13.30 Kitų šalių patirtis ir praktika, organizuojant maitinimą vaikų ugdymo įstaigose. Aušra Išarienė, Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto l. e. p. vyriausioji patarėja.


Daugiau informacijos:
Seimo narės Ramintos Popovienės padėjėjos
Aurelija Makūnienė
Mob. 8 698 25 432, el. p. aurelija.makuniene@lrs.lt
Sondra Jendovickaite-Krasovska
Mob. 8 612 01 375, el. p. sondra.jendovickaite@lrs.lt

Parengė
Informacijos ir komunikacijos departamento
Ryšių su visuomene skyriaus vyriausioji specialistė
Laima Šandarienė
Tel. (8 5) 239 6206, el. p. laima.sandarienė@lrs.lt