Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2017-06-14 13:57:46

Lietuvos, Ukrainos ir Švedijos ministrai pagerbė žuvusius už Lietuvos laisvę

    Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija
     Informacijos ir viešųjų ryšių departamentas


J. Tumo-Vaižganto g. 2, LT-01511 Vilnius
Tel. 870 6 52451, 870 6 52445; el. p. media@urm.lt

    
2017-06-14

Pranešimas spaudai
Lietuvos, Ukrainos ir Švedijos ministrai pagerbė žuvusius už Lietuvos laisvę
Birželio 14 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pradėjo darbo vizitą Ukrainoje.
Ministras susitiko su Odesos srities valstybinės administracijos vadovu Maksimu Stepanovu, su kuriuo aptarė ekonominį bendradarbiavimą, taip pat saugumo situaciją srityje. Ministras pažymėjo, kad Ukrainos sėkmė pasiekus bevizį režimą su Europos Sąjunga yra ir Lietuvos sėkmė, neabejotina, kad supaprastintos kelionės prisidės ir prie Lietuvos ekonominio bendradarbiavimo su Odesos sritimi plėtros. Vasaros metu vykdomi tiesioginiai skrydžiai iš Vilniaus į Odesą.
Taip pat ministras aplankė Odesos ligoninėje gydomus sužeistus karius. Lietuva yra priėmusi reabilitacijai daugiau kaip 150 Ukrainos karių, tai didžiausias skaičius iš visų Ukrainą remiančių valstybių.
Lietuvos, Ukrainos ir Švedijos ministrai susitiko su Odesos aukštųjų mokyklų studentais, su kuriais diskutavo apie Ukrainos ateitį Europoje, apie šalyje vykstančius pokyčius. Ministrai kartu su studentais prisijungė prie Lietuvoje organizuotos tylos minutės minint Gedulo ir vilties dieną.
Odesoje šiandien įvyks Lietuvos dienų atidarymas, kuriame dalyvaus Lietuvos, Švedijos ir Ukrainos užsienio reikalų ministrai. Šią savaitę jau trečius metus Odesos gyventojams ir svečiams bus pristatoma lietuviška tautodailė, tradiciniai amatai, virtuvė, turizmo galimybės.

URM Informacijos ir viešųjų ryšių departamentas
Visuomenės informavimo skyrius, tel. 236 2451
Facebook | Twitter | Flickr | Youtube