Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2017-06-14 14:05:21

Seimo nario A. Anušausko pranešimas


2017 m. birželio 14 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo nario A. Anušausko pranešimas: „A. Skardžiaus galimą prekybą poveikiu ir interesų konfliktus turi įvertinti teisėsauga bei VTEK"

Žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad Seimo narys Artūras Skardžius kasmet gauna dešimtis tūkstančių eurų iš energetikos verslininkų, kurių interesus gina Seime. 15min atlikto tyrimo duomenimis, A. Skardžius vėjo verslininkams nuomoja jam Šilutės rajone priklausantį žemės sklypą, kuriame stovi vėjo jėgainių parkas, ir gauna gerokai didesnę nuomos kainą nei šalia esančių sklypų savininkai.
Atkreiptinas dėmesys, kad A. Skardžius aktyviai dalyvauja rengiant, svarstant ir priimant teisės aktus, susijusius su elektros energija ir atsinaujinančiais ištekliais. Šiuo metu būtent dėl priešiškos A. Skardžiaus pozicijos yra vilkinamas dabartinės tvarkos dėl jėgainių statybos, kurią Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) įvertino kaip ydingą ir sudarančią prielaidas korupcijai, pataisų priėmimas.
Seimo TS-LKD frakcijos nario Arvydo Anušausko nuomone, tokie atvejai atskleidžia vis dar neįveikiamas potencialios korupcijos džiungles, žemina Seimo autoritetą bei kelia dar didesnį visuomenės nepasitikėjimą valdžia.
Šios situacijos aiškinimosi turi imtis Vyriausioji tarnybinės etikos komisija ir nustatyti, ar A. Skardžius nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų, proteguodamas vėjo verslininkų interesus. Tai taip pat atveria galimybę STT tyrimui dėl galimos prekybos poveikiu, kurios rezultatas - Seime priimti vėjo energetikos verslui palankūs sprendimai ir iš to paties verslo gautos pajamos.

Kontaktams:
Seimo narys Arvydas Anušauskas
Mob. 8 698 42 263
El. p. arvydas.anusauskas@lrs.lt