Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2017-06-14 15:02:32

Teismas atmetė E. Rimašausko advokato skundą dėl kardomosios priemonės pakeitimo     Gedimino pr., 01501 Vilnius
Tel. (8 5) 268 8037
Faks. (8 5) 262 5645
El. paštas vilniaus.apygardos@teismas.lt
www.vat.lt
PRANEŠIMAS SPAUDAI


Teismas atmetė E. Rimašausko advokato skundą dėl kardomosios priemonės pakeitimo

2017-06-14

Šiandien Vilniaus apygardos teismas atmetė Evaldo Rimašausko gynėjo advokato Lino Kuprusevičiaus skundą ir paliko galioti Vilniaus miesto apylinkės teismo nutartį, kuria yra pratęsiamas 3 mėn. suėmimo terminas.
Savo sprendimą teismas motyvavo tuo, kad byloje yra duomenų, leidžiančių pagrįstai manyti, kad E. Rimašauskas galėjo padaryti nurodytas nusikalstamas veikas. Taip pat atsižvelgė į tai, jog jis turi pakankamus ryšius užsienyje, nes ilgą laiką gyveno Latvijoje bei Rusijoje, jo sutuoktinė yra Baltarusijos Respublikos pilietė, jis turi galiojančią Baltarusijos Respublikos vizą ir dažnai ten lankosi. Šie duomenys, teismo manymu, sustiprino daromą išvadą, kad, nepaskyrus kardomosios priemonės - suėmimo, o paskyrus jam švelnesnę kardomąją priemonę, jis bet kuriuo metu gali bėgti nuo Lietuvos Respublikos teisėsaugos pareigūnų ir teismo bei pasislėpti kitose užsienio valstybėse.
E.Rimašausko gynėjas advokatas Linas Kuprusevičius skundu prašė panaikinti šią kardomąją priemonę ir paskirti švelnesnę.
Šiuo metu vyksta tyrimas dėl nelegalaus 98 000 000 JAV dolerių pasisavinimo sukčiavimo byloje. E. Rimašauskas yra įtariamasis šioje byloje ir yra gautas Jungtinių Amerikos Valstijų teisingumo departamento teisinės pagalbos prašymas dėl šio asmens ekstradicijos.
Nutartis yra galutinė ir neskundžiama.Raimonda Jagminaitė, tel.: (8 5) 268 80 68, 8 656 274 55
El. p.: raimonda.jagminaite@teismas.lt