Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2017-06-15 09:17:34

Atvirų durų valandos Seime

 

2017 m. birželio 15 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Birželio 16 d., penktadienį, 11-15 val. vyks atvirų durų valandos Seime. Įėjimas per I rūmus, nuo Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos pusės. Primename, kad atvirų durų valandų lankytojams nereikalinga išankstinė registracija.

Vitražo galerijoje eksponuojama Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Genocido aukų muziejaus parengta paroda „Vilko vaikai: duonos keliu iš Rytų Prūsijos į Lietuvą 1945-1948". Parodoje pristatoma istorinė įvykių Rytų Prūsijoje apžvalga, paremta archyvinėmis fotografijomis ir dokumentais, „vilko vaiko" dalią patyrusių asmenų istorijos, iliustruotos šeimų fotografijomis ir dokumentais, vaikų kelionės iš suniokotos Rytų Prūsijos į Lietuvą ir klajonių po skirtingas Lietuvos vietoves žemėlapiai. Ekspozicijoje ir joje įrengtuose terminaluose galima pamatyti ir išgirsti autentiškus „vilko vaiko" dalią patyrusių žmonių liudijimus.

Laisvės gynėjų parodų galerijoje galima apžiūrėti fotomenininko Romo Juškelio parodą. „Tarp vilties ir triumfo - Sąjūdžiui 29". Parodoje fotografinis pasakojimas apie tai, kas vyko žmonių, giedančių tautinį himną milžiniškuose mitinguose, širdyse, apie tai, ką liudijo iš tolimų Sibiro žemių grįžę tremtiniai, dėl ko protestavo ekologinio žygio per Lietuvą dalyviai ir dėl ko verkė buvusių partizanų artimieji.

II rūmų parodų galerijoje šiuo metu eksponuojama fotografo Mindaugo Armonavičiaus darbų apie Japoniją paroda „Harmonija". Nuotraukose autorius išgyvena savo praeities ir dabarties refleksiją. Neatsitiktinai nuotraukos juodai baltos - tai japonų kasdienybė, susikaupusių veidų ir koncentracijos į atliekamą darbą išraiškos.

 

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Ryšių su visuomene skyriaus vyriausioji specialistė

Laima Šandarienė

Tel. (8 5) 239 6206, el. p. laima.sandarienė@lrs.lt