Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2017-06-15 10:58:32

Bendrovės sumokėjo Lietuvos banko Priežiūros tarnybos skirtas baudas

2017-06-15 Nr. 2501/102-105
Bendrovės sumokėjo Lietuvos banko Priežiūros tarnybos skirtas baudas
Valstybės biudžetas pasipildė daugiau kaip 50 tūkst. Eur - UAB „mogo LT" sumokėjo beveik 45 tūkst., UAB „Nordea Finance Lithuania" - 5,6 tūkst. Eur baudų, kurias joms skyrė Lietuvos banko Priežiūros tarnyba.
Priežiūros tarnyba UAB „mogo LT" nubaudė už tai, kad bendrovė, teikdama vartojimo kreditus, netinkamai vertino gyventojų pajamas ir turimus finansinius įsipareigojimus, sutuoktinių kreditingumą, taip pat nesilaikė vidutinės mėnesio įmokos dydžio ir pajamų santykio ribojimo. Įmonė nesutiko su baudos dydžiu ir apskundė sprendimą Vilniaus apygardos administraciniam teismui. Pastarasis bendrovės skundą atmetė ir paliko galioti Priežiūros tarnybos paskirtą baudą, kurią UAB „mogo LT" jau sumokėjo.
UAB „Nordea Finance Lithuania" buvo nubausta už tai, kad, teikdama vartojimo kreditus, nesurinko visos teisės aktų reikalaujamos informacijos apie vartojimo kredito gavėjų sutuoktinių finansinius įsipareigojimus. Bendrovė šį sprendimą apskundė, tačiau vėliau savo skundą atsiėmė ir sumokėjo skirtą baudą.
2016 m. vartojimo kreditų gyventojams suteikta perpus mažiau nei 2015 m., šių metų pirmąjį ketvirtį suteiktų naujų vartojimo kreditų skaičius, palyginti su praėjusių metų atitinkamu laikotarpiu, sumažėjo 15 proc.

Viešųjų ryšių skyrius