Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2017-06-15 12:35:10

Dėl Artūro Skardžiaus veiklos bei interesų kreiptasi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją ir Specialiųjų tyrimų tarnybą

Pranešimas spaudai
2017 m. birželio 15 d.

Dėl Artūro Skardžiaus veiklos bei interesų kreiptasi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją ir Specialiųjų tyrimų tarnybą

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) nariai Agnė Bilotaitė ir Arvydas Anušauskas kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją ir Specialiųjų tyrimų tarnybą dėl Seimo nario socialdemokrato Artūro Skardžiaus galimos prekybos poveikiu ir galimo interesų konflikto, proteguojant vėjo energetikos verslininkų interesus.
Parlamentarai remiasi žiniasklaidoje pasirodžiusia informacija, kad Seimo narys Artūras Skardžius kasmet gauna dešimtis tūkstančių eurų iš energetikos verslininkų, kurių interesus gina Seime. 15min atlikto tyrimo duomenimis, A. Skardžius vėjo verslininkams nuomoja jam Šilutės rajone priklausantį žemės sklypą, kuriame stovi vėjo jėgainių parkas, ir gauna gerokai didesnę nuomos kainą nei šalia esančių sklypų savininkai. Kaip skelbia 15min, jam kasmet išmokama pinigų suma tiesiogiai priklauso nuo elektros supirkimo kainos ir dabar sudaro 24 tūkst. eurų, t. y. 37 proc. daugiau, nei buvo nustatyta pirmojoje sutartyje.
„Atkreiptinas dėmesys, kad A. Skardžius aktyviai dalyvauja rengiant, svarstant ir priimant teisės aktus, susijusius su elektros energija ir atsinaujinančiais ištekliais. Šiuo metu būtent dėl priešiškos jo pozicijos yra vilkinamas dabartinės tvarkos dėl jėgainių statybos, kurią Specialiųjų tyrimų tarnyba įvertino kaip ydingą ir sudarančią prielaidas korupcijai, pataisų priėmimas", - sako Seimo narė A. Bilotaitė.
Kaip pastebima 15min publikacijoje, senoji tvarka yra naudinga dviem Lietuvos įmonėms, kurios jau atliko poveikio aplinkai vertinimą, todėl pagal dabartinę tvarką pretenduoja statyti vėjo jėgaines Baltijos jūroje. Jas valdo tie patys verslininkai, kuriems priklauso vėjo jėgainių parkas Šilutės rajone. 15min atliktame tyrime nurodyta ir daugiau ryšių, rodančių, kad politikas A. Skardžius buvo (ir yra) susijęs su vėjo energetikos verslininkų grupe.
„Ar tik sutapimas, kad A. Skardžius dalyvauja priimant sprendimus, naudingus tam tikroms vėjo energetiką plėtojančios įmonėms, ir iš vėjo energetikos įmonių gauna solidžias pajamas iš žemės nuomos?" - klausia Seimo narys A. Anušauskas.
STT prašoma įvertinti Seimo nario A. Skardžiaus galimą prekybą poveikiu, kurios rezultatas - Seime priimti vėjo energetikos verslui palankūs sprendimai ir iš to paties verslo gautos pajamos.

Seimo TS-LKD frakcijos
Viešųjų ryšių grupė
Tel. (8 5) 239 6506
tsfrakcija@lrs.lt