Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2017-06-15 16:52:24

Aktyviausiems policijos rėmėjams – ekskursija į Vilnių

 

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato

komunikacijos grupė

 

Tulpių g. 60

LT-35501 Panevėžys

(8 45) 503 044

karolina.miganoviciene@policija.lt

Pasitikėjimo telefonas (8 45)  503 333

2017-06-15

PRANEŠIMAS SPAUDAI

 

Birželio 13 dieną Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė R. Gustaitienė suorganizavo jauniesiems policijos rėmėjams, aktyviai dalyvavusiems policijos veikloje, talkinusiems ir padėjusiems pareigūnams visus metus, ekskursiją į Vilnių.

                      Kelionės tikslas – supažindinti jaunuosius policijos rėmėjus su kitais policijos padaliniais, jų, kurių nėra Panevėžyje. Lankytasi antiteroristinių operacijų rinktinėje „Aras“. Apžiūrėję naujas patalpas, sporto salės inventorių, skydus, šiuolaikinius ginklus ir įrankius, laimėtus varžybose ir operacijose apdovanojimus, sužinojo, kad sunkiausias skydas sveria šešiasdešimt kilogramų, įranga sunki, todėl pareigūnas turi būti psichologiškai ir fiziškai pasirengęs dideliems krūviams.

                      Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aro“ padaliniai yra Vilniuje ir Klaipėdoje. Vaikai stebėjo filmuotą medžiagą apie tarptautines pratybas jūroje, turėjo galimybę apsirengti neperšaunamą liemenę, pasidomėti ginkluote ir pabandyti juos pakelti.

                      Be to, Panevėžio miesto ir rajono jaunieji policijos rėmėjai apsilankė Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Kriminalistinių tyrimų centre, Odorologinių tyrimų ir kinologijos valdyboje. Čia pareigūnas G. Bivainis papasakojo apie kinologo darbą, tarnybinių šunų priežiūrą ir dresūrą, odorologinius (kvapų) tyrimus. Paaiškino, kad šuo dirba vadovaujamas pareigūno ir jo nepriekaištingai turi klausyti. Šuo dirba, nes jam patinka, o nėra verčiamas.

                      Vėliau pademonstravo šuns paklusnumą, kaip įveikia kliūčių ruožą, kaip suranda dingusį ar pasislėpusį žmogų, sulaiko nusikaltėlį. Lankėsi ir raitosios policijos būryje. Policijos pareigūnė Rytė papasakojo apie jų kasdienybę, darbą su žirgais, žirgo ir pareigūno bendradarbiavimo specifiką.

                      Apžiūrėtas maniežas, kur jodinami žirgai blogomis oro sąlygomis, pratinami prie smūgių, neįprastų kliūčių, su kuriomis gali susidurti riaušėse ar kasdien patruliuodami. Pademonstravo jojimo įgūdžius, žirgo ir pareigūno aprangą.

                      Didžiausias džiaugsmas buvo pavaišinti žirgus arklidėse atsivežtais skanėstais, juos paglostyti, nufotografuoti, jais pasigrožėti ir galiausiai išbandyti jėgas balne. Po visų renginių lankytasi Belmonto parke. Didžiausių įspūdžių kupini visi laimingai sugrįžo namo.

                      R. Gustaitienė dėkinga jauniesiems policijos rėmėjams už pagalbą visus metus, Panevėžio  apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovybei – už suteiktą transportą, Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinei „Aras“, Kinologijos centrui, raitosios policijos atstovams – už suteiktą neeilinę galimybę pamatyti darbo specifiką, įrangą, prisiliesti prie tikro (ne kompiuterinio) gyvūno ir kitas teigiamas emocijas.

 

 

 

 

 

 

Vyresnioji specialistė                                                                                         Karolina Miganovičienė

 

 

 

 

Pranešimas parengtas pagal Panevėžio m. ir r. PK bendruomenės pareigūnės Renatos Gustaitienės pateiktą informaciją, tel. ( 8 45) 503490.

                                      Cituojant pranešimą, prašome nurodyti informacijos šaltinį.                                              

Skelbiant pranešimą, nepažeisti nekaltumo prezumpcijos principo.