Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2017-06-16 08:50:14

Ukrainos Prezidentas padėkojo Lietuvos ir Švedijos ministrams už paramą Ukrainai

    Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija
     Informacijos ir viešųjų ryšių departamentas


J. Tumo-Vaižganto g. 2, LT-01511 Vilnius
Tel. 870 6 52451, 870 6 52445; el. p. media@urm.lt

    
2017-06-16

Pranešimas spaudai
Ukrainos Prezidentas padėkojo Lietuvos ir Švedijos ministrams už paramą Ukrainai
Birželio 15 dieną Kijeve su darbo vizitu besilankantys Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir Švedijos užsienio reikalų ministrė Margot Wallstr￶m susitiko su Ukrainos Prezidentu Petro Porošenko. Prezidentas padėkojo Lietuvai ir Švedijai už nuoseklią politinę ir praktinę paramą Ukrainai.
„Džiaugiuosi išskirtinai draugiškais ir unikaliais ryšiais tarp mūsų šalių", - sakė P. Porošenko.
Lietuvos užsienio reikalų ministras pažymėjo, kad įsigaliojęs Ukrainos ir ES šalių bevizis režimas atveria naujas galimybes Ukrainos žmonėms ir užtikrino, kad Lietuva ir toliau visokeriopai rems Ukrainos europines reformas.
Ukrainos Prezidentas informavo, kad ką tik lankėsi Rytų Ukrainoje ir atkreipė dėmesį, kad nuo balandžio pradžios Donbase pablogėjo saugumo situacija, ypač didelį nerimą kelia tai, kad apšaudomos mokyklos, ligoninės, padaugėjo civilių gyventojų aukų. Prezidentas pažymėjo, kad tebesitęsianti Rusijos agresija neleidžia siekti taikos ir Minsko susitarimų įgyvendinimo.
Vizito Kijeve metu Lietuvos ir Švedijos užsienio reikalų ministrai taip pat susitiko su Ukrainos Premjero pavaduotoja Ivanna Klympuš-Tsintsadze ir užsienio bei vidaus reikalų viceministrėmis Olena Zerkal ir Anastasia Deeva, su kuriomis aptarė Ukrainos euroatlantinės integracijos klausimus, taip pat susitiko su Ukrainos laikinai okupuotų teritorijų ministru Vadymu Černyšu ir su Ukrainos pilietinės visuomenės atstovais. Kartu su Ukrainos pirmuoju Premjero pavaduotoju Stepanu Kubivu Lietuvos ir Švedijos užsienio reikalų ministrai atidarė Švedijos ir Ukrainos verslo forumą.

URM Informacijos ir viešųjų ryšių departamentas
Visuomenės informavimo skyrius, tel. 236 2451
Facebook | Twitter | Flickr | Youtube