Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2017-06-16 09:36:34

Kaimo reikalų komitetas Širvintų rajone aptarė kooperacijos ir linų ūkio plėtros klausimus


2017 m. birželio 16 d. pranešimas žiniasklaidai

Kaimo reikalų komitetas Širvintų rajone aptarė kooperacijos ir linų ūkio plėtros klausimus

Kaimo reikalų komitetas 2017 m. birželio 14 d. lankėsi Širvintų rajone ir kartu su Žemės ūkio ministerijos bei žemdirbių savivaldos atstovais aptarė kooperacijos ir linų ūkių plėtros aktualijas.
Komiteto nariai lankėsi 1930 m. įkurtoje Bagaslaviškio pieninėje, kurios savininku nuo 2013 m. yra Lietuvoje garsus ūkininkų kooperatyvas „Pieno puta". Bendrovė gamina įvairius tradicinius pieno produktus.
Komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas pabrėžė, kad nepaisant to, kad pieno sektoriuje kooperacija plėtojasi sėkmingai, šioje srityje dar yra daug nepanaudotų rezervų. Kalbėdamas apie lyderystės svarbą kooperacijoje, jis negailėjo gerų žodžių minėto kooperatyvo vadovei Jūratei Dovydėnienei.
Ūkininko Bronislovo Vošterio ūkyje buvo aptarti linų ūkio plėtros iššūkiai. Ūkyje auginamos belukštės avižos, žirniai, kmynai, daržovės, vaisiai, uogos, spaudžiamas rapsų aliejus. Vis tik, didžiausias ūkio šeimininko rūpestis yra linų ūkio atgaivinimas, nes Lietuvoje auginama tik per 300 ha šios unikalios ir gilias tradicijas mūsų šalyje turėjusios kultūros. Dabar ūkyje auginama 25 ha linų, spaudžiamas linų sėmenų aliejus. Bronislovas Vošteris akcentavo linų sėmenų aliejaus naudą sveikatai ir daugelį kitų šios kultūros pritaikymo galimybių. Jo įsitikinimu, reikalinga konkreti linų ūkio „gaivinimo" programa.

Parengė
Kaimo reikalų komiteto biuro vedėjas
Romaldas Abugelis, tel. (8 5) 239 6764; el. p. romaldas.abugelis@lrs.lt