Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2017-06-16 11:25:44

ECRF konferencijoje diskutuojama apie naudos gavėjus, elektronines paslaugas steigiant verslą ir verslo registrų ateitį

 
REGISTRŲ  CENTRO ATSTOVAS SPAUDAI

Vinco Kudirkos g. 18, 03105 Vilnius, tel. (8 5) 268 8355, faks. (8 5)  268 8311.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 124110246


2017 m. birželio 16 d.
ECRF konferencijoje keliasdešimt valstybių diskutuoja apie naudos gavėjus, elektronines paslaugas steigiant verslą ir verslo registrų ateitį
Birželio 15-16 d. Vilniuje vykstančioje tarptautinėje XX-ojoje  ECRF (angl. European Business Registers' Forum, liet. Europos verslo registrų forumo) konferencijoje „Atrandant teisingą kryptį" (angl. „Getting the Right Direction") delegatai iš 40-ies Europos, Azijos, Šiaurės Amerikos, Afrikos šalių, kelių tarptautinių institucijų diskutuoja, kuria kryptimi toliau vystysis verslo registravimas.
Vienas aktualiausių šioms šalims, o taip pat ir Lietuvai, klausimų yra galutinių naudos gavėjų registravimas. Anot konferencijos direktorės, Registrų centro Juridinių asmenų registro departamento viršininkės Ievos Tarailienės, būsimas teisinis reglamentavimas šioje srityje turėtų ne tik užkirsti kelią galimam pinigų plovimui, terorizmo finansavimui, bet ir kurti skaidresnę verslo aplinką, t.y. kaupti informaciją, kas konkrečiai daro įtaką verslui.
Delegatai konferencijoje ieškojo atsakymų, kas yra laikomas naudos gavėju - fiziniu asmeniu ir kaip turėtų atrodyti naudos gavėjų registracija. Pagal Vidaus reikalų ministerijos (VRM) parengtą įstatymo projektą numatoma, kad Lietuvoje naudos gavėjus registruotų Registrų centras jau dabar veikiančioje Juridinių asmenų dalyvių informacinėje sistemoje (JADIS), kuriai dalis įmonių teikia informaciją apie akcininkus.
Konferencijos metu delegatai aktyviai dirba grupėse, ieškodami stipriųjų verslo registravimo, registrų duomenų prieinamumo užtikrinimo, inovacijų diegimo praktikų ir galimybių jomis dalintis tarptautiniu mastu. Nemažai dėmesio skiriama inovacijų taikymui verslo registracijos procesuose, infrastruktūros kūrimo klausimams, autentifikacijos mechanizmams, laiko žymoms ir kitiems įrankiams.
XX-ąją Europos verslo registrų forumo konferenciją ECRF 2017 Vilnius organizuoja valstybės įmonė Registrų centras.
Kontaktinis asmuo
Kristina Petrošienė
Registrų centro atstovė spaudai
Tel. (8 5)  2688 355
Mob. tel. (8 652) 56655
El. p. Kristina.Petrosiene@registrucentras.lt