Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2017-06-16 15:47:50

Nustačius teršalus žaliavose, tikrinama iš jų pagamintų pašarų sauga

2017-06-16 VMVT pranešimas spaudai
Nustačius teršalus žaliavose, tikrinama iš jų pagamintų pašarų sauga
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) tyrimų metu nustačiusi, kad  pašarų gamyboje galėjo būti panaudotos gyvsidabriu užterštos pašarinių mielių žaliavos, sustabdė jų naudojimą ir atlieka iš jų pagamintų pašarų saugos tyrimus.
Dvi nesaugių pašarinių mielių siuntas  (iš viso 42 t) iš Rusijos Federacijos į Lietuvą importavo pašarų gamybos įmonė UAB „Joniškio grūdai". Atlikus tyrimus nustatyta, kad sunkiojo metalo gyvsidabrio koncentracija abiejose siuntose viršija leistiną koncentraciją ir atitinkamai siekia 0,21 mg/kg ir 0,22 mg/kg. Teisės aktų didžiausias leidžiamas gyvsidabrio kiekis pašarinėse žaliavose - 0,1 mg/kg.
Gamybai dar nepanaudotų  nesaugių pašarinių mielių likutį (23 t) uždrausta naudoti pašarų gamyboje. Be to į rinką jau pateiktų pašarų, pagamintų su užterštomis mielėmis, platintojai ir naudotojai informuoti nedelsiant nutraukti prekybą šiais parašais ir nenaudoti jų šėrimui.
Šiuo metu yra atrinkti pagamintų pašarų mėginiai, siekiant nustatyti, kokia nesaugių mielių ir atitinkamai gyvsidabrio koncentracija yra galutiniame produkte. Atlikus laboratorinius tyrimus bus priimtas sprendimas dėl tolimesnio pagamintų pašarų naudojimo ar sunaikinimo.
Nuoroda: http://vmvt.lt/naujienos/nustacius-tersalus-zaliavose-tikrinama-ju-pagamintu-pasaru-sauga
 
Cituojant pranešimą prašome nurodyti šaltinį.
 
 
Pagarbiai,
_________________________________
Jurgita Savickaitė
Vyr. patarėja
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovė spaudai

Siesikų g. 19, Vilnius,
el. p. jurgita.savickaite@vmvt.lt
tel. (8 5) 249 1614
mob. tel. (8 612) 57 988