Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2017-06-19 16:20:12

Seimo nario L. Balsio pranešimas: "Valdantieji toliau pažeidinėja Seimo statutą"

 

2017 m. birželio 19 d. pranešimas žiniasklaidai

 

 Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narį Liną Balsį papiktino bandymai į komiteto darbotvarkę svarstymui vėl teikti Miškų įstatymo projektą, nors dar nėra atliktas ekspertinis planuojamos reformos įvertinimas. 

 „Valdantieji ir toliau pažeidinėja Seimo statutą, kad kuo greičiau būtų „prastumta" valstybinių miškų ūkio valdymo reforma be jokių įvertinimų. Trečiadienio Aplinkos apsaugos komiteto darbotvarkėje planuojamas Miškų įstatymo svarstymas, nors pagal Seimo statutą įstatymo svarstyti negalime. Arba tai yra profesionalais save skambiai vadinančių „valstiečių" neprofesionalumas ir nesugebėjimas perskaityti Seimo statuto, arba galimas interesų grupių spaudimas bet kokia kaina kuo greičiau priimti įstatymą. Toks beatodairiškas reformos „stūmimas" tik sustiprina įspūdį, kad už jos slypi stambios medienos pramonės interesai, kuriai po pertvarkos atsivers daug palankesnės galimybės nusipirkti daug pigiau didesnius kiekius valstybinių miškų medienos",  - sakė L. Balsys.

 Seimo Etikos ir procedūrų komisija rekomendavo Seimo valdybai surengti pakartotinį viešą konkursą dėl įstatymo pataisų ekspertizės. Pirmasis neįvyko neatsiradus norinčių jame dalyvauti už 100 eurų atlygį. Antrojo Seimo valdyba gegužės 12 d. nusprendė neberengti, tačiau po Seimo nario L. Balsio kreipimosi Seimo Etikos ir procedūrų komisija išaiškino, kad valdyba turi atsižvelgti į 2017 m. kovo 30 d. 46 Seimo narių, priklausančių skirtingoms frakcijos, pateiktą prašymą atlikti nepriklausomą ekspertinį Miškų įstatymo vertinimą.

Seimo valdyba praėjusią savaitę įpareigojo Seimo kanceliariją užsakyti naują ekspertinį įvertinimą, už jos atlikimą pasiūlant 200 eurų sumą.

 

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Linas Balsys

Mob. 8 698 42 024, el. p. linas.balsys@lrs.lt