Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2017-06-19 17:08:34

Viceministras N. Germanas susitiko su naujuoju Malio ambasadoriumi Lietuvai

                 Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija

                 Informacijos ir viešųjų ryšių departamentas

 

 

J. Tumo-Vaižganto g. 2, LT-01511 Vilnius

Tel. 870 6 52451, 870 6 52445; el. p. media@urm.lt

                

2017-06-19

 

Pranešimas spaudai

 

Birželio 19 dieną Vilniuje užsienio reikalų viceministras Neris Germanas susitiko su naujuoju Malio Respublikos ambasadoriumi Lietuvai Toumani Djim← Diallo, kuris šiandien įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei.

Susitikime buvo aptartos galimybės plėsti dvišalį bendradarbiavimą ekonomikos ir vystomojo bendradarbiavimo srityse, stiprinti dvišalius ryšius kultūros, švietimo ir mokslo srityse.

Malio ambasadorius išreiškė padėką Lietuvai už pagalbą, užtikrinant taiką ir saugumą Malyje. Ambasadorius taip pat pabrėžė, kad jo šalis būtų itin suinteresuota tarpparlamentiniu bendradarbiavimu, siekiant apsikeisti gerąja įstatymų leidžiamosios valdžios praktika.

 „Lietuva solidariai su tarptautine bendruomene siekia prisidėti prie taikos ir saugumo Malyje, dalyvaudama tarptautinėse karinėse misijose", - teigė viceministras N. Germanas ir pažymėjo, kad iki šių metų galo mūsų šalis padidins savo indėlį nuo 5 iki 39 karių Jungtinių Tautų misijoje MINUSMA Malyje.

Malis - beveik 19 milijonų gyventojų turinti valstybė Vakarų Afrikoje, buvusi Prancūzijos kolonija. Šalis, ir ypač šiaurinis Timbuktu miestas, istoriškai buvo svarbiausias regioninis prekybos ir Islamo kultūros centras.

Toumani Djim← Diallo reziduoja Berlyne ir yra antrasis Malio ambasadorius akredituotas Lietuvai. Lietuvai Malyje nuo šių metų kovo mėn. atstovauja Lietuvos Respublikos garbės konsulas Mamadou Habib Diallo. Diplomatinius santykius šalys užmezgė 1995 m. lapkričio 21 d.

 

URM Informacijos ir viešųjų ryšių departamentas

Visuomenės informavimo skyrius, tel. 236 2451

Facebook | Twitter | Flickr | Youtube