Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2017-08-10 16:36:10

Konditerijos gaminiuose iš Ukrainos - nedeklaruoti GMO

Konditerijos gaminiuose iš Ukrainos - nedeklaruoti GMO

 

Negyvūninio maisto importo kontrolės metu, jau antrą kartą per pastarąjį pusmetį ukrainietiškų konditerijos gaminių sudėtyje nustatyta ženklinimo etiketėje nedeklaruotų genetiškai modifikuotų organizmų (GMO).

Atlikus laboratorinius mėginių tyrimus Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute nustatyta, kad riestainiuose „Chrustiaščia kukurūznaja" (geriausias iki 17-04-2018, gamintojas OOO „VYROBNIK PLIUS") ir vafliniuose vamzdeliuose „Chrumka" su sutirštinto pieno skonio įdaru (geriausias iki 11-12-2017, gamintojas FLP LIUBYJ V.M) yra daugiau nei 5 % genetiškai modifikuotos sojos.

Konditerijos gaminių ženklinimo etiketėse bei maisto produktų saugą ir kokybę patvirtinančiuose dokumentuose Ukrainos gamintojai informacijos apie sudėtyje esančius GMO nenurodė, nors pagal Europos Sąjungoje galiojančius teisės aktų reikalavimus, tai padaryti privalu, jei maisto produkte yra daugiau nei 0,9 % GMO.

Konditerijos gaminių importuotojui nurodyta tinkamai perženklinti produktus prieš juos pateikiant vartotojams. Be to, įvertinus riziką, sugriežtinta visų iš Ukrainos importuojamų konditerijos gaminių kontrolė dėl GMO nustatymo.

Nuoroda:http://vmvt.lt/naujienos/konditerijos-gaminiuose-ukrainos-nedeklaruoti-gmo

Cituojant pranešimą prašome nurodyti šaltinį.

 

 

Pagarbiai,

_________________________________

Jurgita Savickaitė

Vyr. patarėja

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovė spaudai

 

Siesikų g. 19, Vilnius,

el. p. jurgita.savickaite@vmvt.lt

tel. (8 5) 249 1614

mob. tel. (8 612) 57 988