Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2017-08-11 08:30:18

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams - orientacija į kokybę

LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTERIJOS

KOMUNIKACIJOS SKYRIUS

Valstybės biudžetinė įstaiga, A. Volano g. 2/7, 01516 Vilnius, tel. (8 5)  219 1225 / 219 1229, faks. (8 5)  261 2077, el. p. smmin@smm.lt, http://www.smm.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188603091  

____________________________________________________________________________________________________________________

 

ŽINIASKLAIDAI                        2017-08-11    Nr. 7.1.14-VI-

 

 

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams - orientacija į kokybę

 

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų - pagal kiekybinius rodiklius. Tai numato Vyriausybės patvirtintas naujas mokslinių tyrimų finansavimo modelis.

 

„Siekiant kokybiško mokslo svarbu sudaryti jam būtinas prielaidas. Todėl finansuojant mokslinius tyrimus įvedamas kokybinis matmuo. Tai leis Lietuvos mokslui orientuotis į tarptautinio lygio kokybę ir sparčiau įsijungti į pasaulinę mokslinių tyrimų erdvę", - sako švietimo ir mokslo ministrės patarėjas prof. Eugenijus Butkus.

 

Iki šiol skiriant finansavimą mokslui buvo atsižvelgiama tik į formaliuosius kiekybinius rodiklius. Kiekybiniai rodikliai paprastai atsižvelgia tik mokslinių darbų skaičių ir iki šiol daugiausia jais buvo remiamasi vertinant mokslinę veiklą. Kokybiniai rodikliai atskleidžia, kokio lygio yra paskelbti mokslo darbai, patentai ir dalyvavimas tarptautinėse mokslo programose.

 

Finansavimas pagal naująjį kitąmet įsigaliosiantį vertinimo modelį mokslo ir studijų institucijoms bus skiriamas nuo 2019 m.

 

Pagal naująjį modelį valstybės finansavimą moksliniams tyrimams galės gauti ne tik valstybinės, bet ir nevalstybinės mokslo institucijos.

 

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

El. paštas info@smm.lt

Tel. +370 5 219 1173