Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2017-08-11 12:52:15

NUO BAUDŽIAMOSIOS ATSAKOMYBĖS NEIŠGELBĖJO NEI ATGAILA, NEI SESERS LAIDAVIMAS

Kaunas

2017-08-11

 

NUO BAUDŽIAMOSIOS ATSAKOMYBĖS NEIŠGELBĖJO NEI ATGAILA, NEI SESERS LAIDAVIMAS

 

Kauno apylinkės teismas neblaiviam įmonės automobilį vairavusiam kauniečiui R. N. paskyrė didesnę nei 1 400 Eur baudą, uždraudė trejus metus vairuoti transporto priemonę bei konfiskavo automobilio vertę atitinkančią pinigų sumą - 2 100 Eur.

 

Nuo baudžiamosios atsakomybės jo neišgelbėjo laiduoti už jį sutikusi ir 500-1000 Eur užstatą sumokėti siūliusi kaltinamojo sesuo. Teismas, remdamasis Aukščiausioji Teismo praktika, konstatavo, kad jaunesnės sesers auklėjimas neduos teigiamų rezultatų ir nepadarys įtakos ankščiau už analogišką nusižengimą bausto R. N.

 

,,Nors kaltinamasis anksčiau neteistas, visiškai prisipažino ir gailėjosi, tačiau yra šešis kartus baustas už administracinius nusižengimus. Tai neigiamai charakterizuoja asmenį ir rodo jo polinkį nusikalsti", - bausmės skyrimo motyvus aiškino teisėja Laima Šeputienė.

 

,,Kaltinamasis yra savarankiška ir brandi asmenybė, todėl teismui kilo pagrįstų abejonių, kad jaunesnė sesuo, gyvenanti atskirai nuo jo, galėtų ženkliai pakeisti vis įstatymus pažeidžiančio žmogaus elgesį", -  sakė L. Šeputienė.

 

Bylos duomenimis, 52 metų R. N. šių metų liepos pradžioje Kauno rajone, Piliuonos kaime, vairavo įmonei, kurioje dirba pagalbiniu darbininku, priklausantį automobilį ,,Fiat Ducato" būdamas neblaivus. Jam nustatytas 2,34 promilės girtumas.

 

Teisme R. N. aiškino, kad vartojo alkoholį iš vakaro, būtent - degtinę. Kitą dieną išgėrė dar du butelius sidro ir sėdo prie automobilio vairo, nes gerai jautėsi.

 

Baudą R. N. turi sumokėti per du mėnesius. Jei to nepadarys, bauda bus išieškoma priverstinai.

 

Šį nuosprendį per 20 dienų galima skųsti Kauno apygardos teismui

 

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

 

Kontaktai žiniasklaidai

Vaida Bytautė

Kauno apylinkės teismo pirmininko

padėjėja (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Tel. 8 37 466 200

Mob. tel. 8 645 14 033

El. p. vaida.bytaute@teismas.lt

http://kat.teismai.lt/lt/kauno-apylinkes-teismas.html