Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2017-10-12 15:15:15

Siekiant apginti policijos pareigūnus, pradėtas tyrimas

 

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato
komunikacijos grupė

    Tulpių g. 60
LT-35501 Panevėžys
LIETUVA    (8 45) 503 009, 860873714
rasa.meiste@policija.lt

Pasitikėjimo telefonas (8 45)  503 333
2017-10-12
Siekiant apginti policijos pareigūnus, pradėtas tyrimas

2017 m. rugpjūčio 14 d Rokiškio rajono gyventojas (gim. 1962 m.) kaip liudytojas Rokiškio rajono apylinkės teisme teigė, kad policijos pareigūnai 2017 m. pavasarį jo neapklausė, bendravo su juo tik telefonu, tvirtino, kad pareigūnai suklastojo jo parašą. Už melagingų parodymų davimą teisme buvo įspėtas. Žinodamas, kokia atsakomybė gresia, patvirtino, kad jo duoti parodymai yra teisingi. Dėl šio fakto Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto skyriaus pareigūnai, vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 300 str. 1 d. (dokumento suklastojimas ar disponavimas suklastotu dokumentu) atliko ikiteisminį tyrimą ir išsiaiškino, kad policijos pareigūnai liudytojo apklausos neklastojo, kad liudytojas teisme apšmeižė sąžiningus pareigūnus.
Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto skyriaus pareigūnai, siekdami apginti policijos garbę, 2017-10-11 pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl melagingų parodymų (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 235 str. 1 d.).
Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto skyriaus viena funkcijų - pareigūnų apsauga nuo galimo neteisėto poveikio, kuriuo siekiama paveikti sąžiningą ir objektyvų pareigų atlikimą.
Tam, kas pateikė melagingus parodymus apklausiamas kaip liudytojas, gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

   Vyresnioji specialistė                                                 Rasa Meištė


                       Cituojant pranešimą, prašome nurodyti informacijos šaltinį.           
Skelbiant pranešimą, nepažeisti nekaltumo prezumpcijos principo.

 
 
Bendrinti