Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2017-10-12 15:16:24

Siekiant užkardyti tarptautinę prekybą žmonėmis - akcija

 

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato
komunikacijos grupė

    Tulpių g. 60
LT-35501 Panevėžys    (8 45) 503 044
karolina.miganoviciene@policija.lt

Pasitikėjimo telefonas (8 45)  503 333
2017-10-12
PRANEŠIMAS SPAUDAI
Siekiant užkardyti tarptautinę prekybą žmonėmis - akcija
    Spalio 9-13 dienomis vyksta tarptautinė priemonė prekybos žmonėmis prevencijai ir kontrolei vykdyti. Jos tikslas - identifikuoti prekybos žmonėmis aukas, ypač vaikus ir nepilnamečius.
    Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai ir kiti atsakingi asmenys, bendradarbiaudami su seniūnijomis, seniūnaičiais, Vaiko teisių apsaugos tarnybos specialistais, socialiniais darbuotojais, lankėsi Panevėžio miesto ir rajono globos namuose, vaikų dienos centruose, mokyklose, bendravo su vaikais, pedagogais, mokinių tėvais, informavo  apie prekybos žmonėmis pavojais aukas, verbavimo schemas ir visą gyvenimą liekančias pasekmes. Suorganizavo ekskursijas į policijos komisariatus Panevėžio „Šviesos" specialiojo ugdymo centro mokiniams ir „Ąžuolo" progimnazijos mokiniams. Bendravo su K. Paltaroko gimnazijos,
M. Karkos pagrindinės mokyklos, 5-osios gimnazijos moksleiviais, pedagogais, socialinėmis pedagogėmis, Panevėžio atviro jaunimo centro lankytojais, Panevėžio atviros jaunimo erdvės kuratore ir kitais vaikais bei suaugusiais asmenimis. Iš pokalbių bendruomenės pareigūnai pastebėjo, kad šia tema mažai kas domisi, prekybos žmonėmis aukų nepažįsta, todėl buvo paraginti labiau domėtis šalia esančiu žmogumi ir prireikus ieškoti sprendimo būdų.
    Policija primena, kad prekyba žmonėmis - žmonių verbavimas, pervežimas, perdavimas, slėpimas ar jų paėmimas gąsdinant, panaudojant jėgą ar kitas prievartos, grobimo, apgaulės, sukčiavimo formas, piktnaudžiaujant padėtimi ar pažeidžiamumu arba mokant ar priimant pinigus ar kitą naudą tam, kad būtų gautas kito tą žmogų kontroliuojančio asmens sutikimas siekiant išnaudoti. Išnaudojimas apima kitų asmenų išnaudojimą prostitucijos forma ir kitas seksualinio išnaudojimo formas, priverstinį darbą ar paslaugas, vergiją ar veiklą, panašią į vergiją, tarnystę ar organų pašalinimą.
    Lietuvoje yra stebimos įvairios prekybos žmonėmis formos:
    Įvairaus amžiaus žmonės, o tarp jų ir paaugliai bei mažamečiai vaikai, pasinaudojant jų pažeidžiamumu, yra išvežami vykdyti įvairių nusikaltimų į pasaulio ir Europos miestus. Ten „dirba" už maistą ar nedidelę sumą pinigų, dažnai gyvena itin sudėtingomis sąlygomis ir po truputį yra įtraukiami į rimtesnius nusikaltėlių tinklus stambesniems nusikaltimams daryti.
    Seksualinis moterų išnaudojimas, apie kurį visuomenėje kalbama bene daugiausia, tebėra paplitęs, o į šią prekybos žmonėmis sritį jau yra įtraukiamos ne tik moterys, bet ir vyrai bei vaikai.     Pasinaudojant moterų socialiniu, emociniu ar fiziniu pažeidžiamumu, prievartos ir apgaulės būdu merginos ir moterys yra priverčiamos ištekėti iš užsienio šalių piliečių. Dažnai jos neturi kitos išeities, prieš jas naudojamas fizinis ir psichologinis smurtas. Neretai tokios santuokos sudaromos su ne ES šalių piliečiais, siekiant gauti leidimą gyventi ir dirbti Europoje.     
    Moterys ir vyrai, ieškodami pelningesnio darbo užsienyje, dažnai nežmoniškomis sąlygomis dirba menkai, o kartais ir visai neapmokamus darbus, neturėdami jokių socialinių, medicininių garantijų. Dažniausiai tai - statybų, žemės ūkio, paslaugų sektorių darbai.

Vyresnioji specialistė                                                 Karolina MiganovičienėPranešimas parengtas pagal Panevėžio m. ir r. PK bendruomenės pareigūnės Renatos Gustaitienės pateiktą informaciją, tel. ( 8 45) 503490.
                       Cituojant pranešimą, prašome nurodyti informacijos šaltinį.           

 
 
Bendrinti