Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2017-10-12 15:27:54

Seimas svarstys siūlymus papildyti atmintinų dienų sąrašą


2017 m. spalio 12 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimas svarstys siūlymus papildyti atmintinų dienų sąrašą

Seimas svarstys siūlymus atmintinomis paskelbti dar dvi dienas: gegužės 8-ąją - ne tik Antrojo pasaulinio karo aukų atminimo diena, bet ir Pagarbos mokesčių mokėtojams diena; liepos 1-ąją - Įtėvių ir globėjų diena.
„Šio pasiūlymo įgyvendinimas ne tik pagerbtų visus tuos, kurie sąžiningai moka mokesčius, bet ir paskatintų savanorišką mokesčių mokėjimą ir pagerintų mokesčių surinkimą. Pagarbos mokesčių mokėtojams diena didintų gyventojų supratimą, kaip veikia mokesčių sistema, ir informuotumą, kur jų mokesčiai yra panaudojami. Tai galėtų būti diena, kuomet valstybės institucijos mokesčių mokėtojus informuotų apie tai, kur panaudojami sumokėti mokesčiai, o tai dar labiau padidintų piliečių nusiteikimą mokėti mokesčius", - pristatydamas projektą Nr. XIIIP-698(2) sakė Seimo Peticijų komisijos pirmininkas Petras Čimbaras.
Teikiamu projektu siūloma įgyvendinti pareiškėjo Žilvino Šilėno peticijoje „Dėl Pagarbos mokesčių mokėtojui dienos paskelbimo atmintina diena Lietuvoje" pateiktą pasiūlymą. 2017 m. gegužės 3 d. Peticijų komisija priėmė sprendimą tenkinti pareiškėjo peticiją.
Po pateikimo projektui pritarė 43, prieš balsavo 2, susilaikė 9 Seimo nariai.
„Mes turime Motinos dieną, Tėvo dieną turime. Globojami vaikai jaučia didelę pagarbą ir meilę tiems, kurie yra juos priėmę, tačiau Motinos diena ar Tėvo diena tai nėra tolygu išlieti tiems jausmams ir pagerbti savo globėjus, todėl siūloma nustatyti prie atmintinų dienų Įtėvių ir globėjų dieną", - pristatydama projektą Nr. XIIIP-979 sakė Seimo laikinosios Vaiko gerovės grupės pirmininkė Rimantė Šalaševičiūtė.
Siūlymui į atmintinų dienų sąrašą įtraukti Įtėvių ir globėjų dieną po pateikimo pritarė 43, prieš balsavo vienas, susilaikė 27 Seimo nariai.
Pagrindiniu abiejų projektų svarstyme siūlomas Švietimo ir mokslo komitetas. Plenariniame posėdyje projektus numatoma svarstyti lapkričio 23 dieną.

Parengė
Informacijos ir komunikacijos departamento
Spaudos biuro vyriausioji specialistė
Saulė Eglė Trembo
Tel. (8 5)  239 6203, el. p. egle.trembo@lrs.lt
 
 
Bendrinti