Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2017-10-12 17:13:07

Susitikime su moksleiviais - apie žmonių su negalia integracijos svarbą visuomenei

Susitikime su moksleiviais - apie žmonių su negalia integracijos svarbą visuomenei
 
Šiandien Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje lankėsi Nacionalinėje mokomųjų mokinių bendrovių mugėje-konkurse „Socialiai atsakingiausios mokinių mokomosios bendrovės" nominaciją laimėjusios bendrovės „Tolerancija-Lygybė-Savitumas" iš Kauno Kovo 11-osios gimnazijos nariai. Moksleiviai susitiko su socialinės apsaugos ir darbo ministru Linu Kukuraičiu bei viceministru Eitvydu Bingeliu, su kuriais kalbėjo apie žmonių su negalia integravimosi į visuomeninį gyvenimą svarbą ne tik neįgaliesiems, bet ir pačioms bendruomenėms, kurios auga ir tobulėja kartu.
 
„Socialinis verslas siekia kurti produktą, kuris būtų reikalingas visuomenei. Tačiau socialinio verslo pagrindinis tikslas nėra vien tik pelno gavimas, esmė yra gauto pelno nukreipimas į sukuriamą poveikį visuomenei. Būtent jūs esate pavyzdys, kaip veikia socialinis verslas", - diskusijoje su moksleiviais sakė viceministras E. Bingelis.
 
Susitikimo metu moksleiviai papasakojo apie savo vykdytą projektą, kurio pagrindinis tikslas - kurti ir visuomenei pristatyti spektaklį, siekiant mažinti socialinę atskirtį tarp sveikųjų ir žmonių su negalia.
 
Kaip sakė prie susitikimo prisijungęs ministras L. Kukuraitis, žmonių su negalia integracija į visuomenę turėtų prasidėti dar mokykloje, tęstis darbo srityje bei kituose gyvenimo etapuose - būnant, tobulėjant, dirbant kartu visoms žmonių grupėms, nes visi žmonės yra lygūs. „Esate įrodymas, kaip kartu galima ne tik puikiai sutarti, bet ir pasiekti prasmingų rezultatų", - Kovo 11-osios gimnazijos, kurioje kartu mokosi ir specialiųjų poreikių turintys vaikai bei jaunuoliai, moksleiviams sakė ministras.
 
   
 
Nacionalinę mokomųjų mokinių bendrovių mugę-konkursą dar pavasarį organizavo VšĮ „Lietuvos Junior Achievement" - nevyriausybinė organizacija, skirta spręsti pagrindines jaunų žmonių socialines ir ekonomines problemas, šviečiant ir suteikiant galimybę pakeisti jų ateitį ir ekonominę sėkmę.
 
Mokinių mokomosios bendrovės - tai programa, kurios metu mokiniai įkuria mokinių mokomąją bendrovę, veikiančią pagal akcinės bendrovės modelį. Įkurdami tokią bendrovę mokiniai įgyvendina visą verslo valdymo ciklą. Programa paprastai trunka nuo kelių mėnesių iki vienerių mokslo metų, jos metu mokiniai įgyvendina visus tikros bendrovės gyvavimo etapus - nuo verslo idėjos iki jos praktinio realizavimo, nuo registracijos iki jos uždarymo, pasibaigus mokomajai veiklai.
 
Ryšių su visuomene skyrius, tel.: (8 5) 266 8191, 266 8122, 266 4258.
 
 
Informacija paskutinį kartą atnaujinta: 2017.10.12
ᆱ Atgal
Spausdinti
 
 
 
Bendrinti