Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2017-10-12 17:13:33

Seimas spręs, ar sudaryti tyrimo komisiją dėl neteisėto poveikio valstybės institucijoms priimant sprendimus


2017 m. spalio 12 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimas spręs, ar sudaryti tyrimo komisiją dėl neteisėto poveikio valstybės institucijoms priimant sprendimus

Seimas pradėjo svarstyti Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko Vytauto Bako pristatytą nutarimo projektą (Nr. XIIIP-1170), kuriuo siūloma sudaryti Seimo laikinąją tyrimo komisiją dėl asmenų, verslo subjektų ir kitų interesų grupių neteisėto poveikio valstybės institucijoms priimant sprendimus ir neteisėtos įtakos politiniams procesams.
Komisiją numatoma sudaryti iš 12 Seimo narių, pagal Valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymą turinčių teisę dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Slaptai", laikantis Seimo frakcijų proporcinio atstovavimo principo.
Pagal projektą ji būtų įpareigota: nustatyti atvejus, kai palaikant ryšius su grėsmę valstybės interesams galinčiais kelti asmenimis buvo siekta daryti neteisėtą poveikį valstybės institucijoms priimant sprendimus ar neteisėtą įtaką politikams ir (ar) politiniams procesams; nustatyti politinių partijų ir atskirų politikų veiklos finansavimo atvejus, galinčius kelti grėsmę valstybės interesams, kai siekta daryti neteisėtą poveikį valstybės institucijoms priimant sprendimus ar neteisėtą įtaką politikams ir (ar) politiniams procesams; nustatyti grėsmę valstybės interesams keliančius atvejus, kai siekiant paveikti situaciją strategiškai svarbiuose nacionaliniam saugumui ūkio sektoriuose buvo darytas neteisėtas poveikis valstybės institucijoms priimant sprendimus, ar neteisėta įtaka politikams ir (ar) politiniams procesams.
Išvadas ir pasiūlymus Seimui komisija privalėtų pateikti iki gruodžio 1 d.
Po pristatymo už projektą balsavo 69 Seimo narys, prieš - 1, susilaikė 11 parlamentarų. Pritarus projektui po pateikimo, toliau jis bus svarstomas pagrindiniu paskirtame Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete, papildomu - Teisės ir teisėtvarkos komitete. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti spalio 17 d.

Parengė
Informacijos ir komunikacijos departamento
Spaudos biuro vyriausiasis specialistas
Rimas Rudaitis
Tel. (8 5)  239 6132, el. p. rimas.rudaitis@lrs.lt
 
 
Bendrinti