Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2017-10-12 18:04:30

Užsienio reikalų ministerijoje - jazidų gyvenimą pabėgėlių stovykloje įamžinusi fotografijų paroda

                 Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija

                 Informacijos ir viešųjų ryšių departamentas

 

 

J. Tumo-Vaižganto g. 2, LT-01511 Vilnius

Tel. 870 6 52534, 870 6 52414; el. p. media@urm.lt

                

2017-10-12

 

Pranešimas spaudai

 

Spalio 12 dieną Užsienio reikalų ministerijoje lankėsi tarptautiniame Klaipėdos LCC universitete besimokantys studentai iš Irako, Sirijos ir Afganistano. Studentai susitiko su Užsienio reikalų ministru L. Linkevičiumi ir pasidalino savo patirtimi paliekant konfliktų niokojamas gimtąsias šalis bei pradedant naują gyvenimo etapą Lietuvoje.

 

LCC studentų grupė Vilniuje lankėsi ypatinga proga - šiandien užsienio reikalų ministerijoje atidaryta fotografijų paroda „Akimirkos iš jazidų gyvenimo Khanke stovykloje (Kurdistanas, Irakas)". Parodos autorė - Klaipėdos tarptautinio LCC universiteto studentė irakietė Zina Salim Hassan. Autorė yra kilusi iš Sindžaro miesto Irake. Savo noru ji dvejus metus praleido stovykloje kartu su kitais jazidų tikėjimą išpažįstančiais kurdais, kurie slepiasi nuo „Islamo valstybės" persekiojimo už religinius įsitikinimus.

 

Savo nuotraukose jaunoji fotografė pasakoja ne tik apie gyvenimą Khanke stovykloje, bet ir apie „Islamo valstybės" vykdomus žmonių grobimus, apie vaikus, kurie negali lankyti mokyklos, nes dėl nepritekliaus yra priversti dirbti. Zinai ir dar kelioms merginoms buvo pasiūlyta dalyvauti Italijos užsienio reikalų ministerijos remiamame UNICEF projekte ir stovykloje vykstančius įvykius fiksuoti nuotraukose. 2017 metų vasarį Z. Salim Hassan paroda buvo eksponuojama Romoje, Nacionaliniame MAXXI muziejuje.

 

„Akimirkos iš jazidų gyvenimo Khanke stovykloje (Kurdistanas, Irakas)" fotografijų paroda bus eksponuojama Vilniuje, Lietuvos užsienio reikalų ministerijoje (J.Tumo-Vaižganto 2,) iki spalio 27 dienos. Parodą organizuoja LCC tarptautinis universitetas kartu su Užsienio reikalų ministerija.

 

Šiuo metu Klaipėdoje įsikūrusiame LCC tarptautiniame universitete mokosi dvidešimt studentų iš Sirijos, Irako bei Afganistano, kurie yra nukentėję nuo gimtojoje šalyje vykstančio karo. Parodos autorė į Lietuvą atvyko 2017 metų sausį.

 

URM Informacijos ir viešųjų ryšių departamentas

Visuomenės informavimo skyrius, tel. 236 2534

Facebook | Twitter | Flickr | Youtube

 
 
Bendrinti