Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2017-12-07 11:57:38

Švietimo ir kultūros iššūkiai kaimyninėje valstybėje kelia susirūpinimą Seimo nariams


2017 m. gruodžio 7 d. pranešimas žiniasklaidai

Švietimo ir kultūros iššūkiai kaimyninėje valstybėje kelia susirūpinimą Seimo nariams

Gruodžio 6 d. bendrame Seimo Švietimo ir mokslo bei Kultūros komitetų posėdyje ypatingas dėmesys buvo skirtas kaimyninėse valstybėse esantiems istoriniams Lietuvai svarbiems objektams ir švietimo klausimams Kaliningrado srityje.
Komitetų nariai išreiškė gilų susirūpinimą dėl taisytinos Kristijono Donelaičio memorialo Tolminkiemyje (Čistyje Prudy, Kaliningrado sr.) būklės. Anot K.Donelaičio draugijos pirmininko Gintaro Skamaročiaus, iki šiol neturėta aiškaus sprendimo, kaip Lietuvos valstybė yra pasiruošusi dalyvauti memorialo tvarkymo procese. Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson teigė, jog memorialo būklė jai yra žinoma, tačiau trūksta konstruktyvaus dialogo su kaimynine šalimi, kad būtų galima imtis memorialo tvarkymo.
Aptariant Kaliningrado srities švietimo klausimus, paminėta, kad lietuvių kalbos mokytojams, atvykstantiems iš Lietuvos į Kaliningrado sritį dėstyti lietuvių kalbos, kyla sunkumų dėl darbo vizų pratęsimo, o tenykščiai ugdymo įstaigų vadovai nėra suinteresuoti, kad jų mokyklose būtų mokoma lietuvių kalbos.
Parlamentarai bendrame posėdyje sutarė, kad sprendimų priėmimui turi būti sudaryta 4 Seimo narių darbo grupė (po du narius iš kiekvieno komiteto), kuri parengs problemų sprendimų projektus. Į grupės pasitarimus bus kviečiami ir atsakingų ministerijų pareigūnai. Grupės parengtus sprendimų projektus vėliau svarstys komitetai.

Daugiau informacijos:
Švietimo ir mokslo komiteto biuro vedėjas
Kęstutis Kaminskas, tel. (8 5) 239 6788


 
 
Bendrinti