Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2017-12-07 12:06:49

LIBERALŲ SĄJŪDŽIO FRAKCIJA

                                         
LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO
                                            LIBERALŲ SĄJŪDŽIO FRAKCIJA
Kodas 1886 05295    Gedimino pr. 53, LT-01109 Vilnius    Tel. (8~5) 239 63 51     Faksas (8~5) 239 63 48
Pranešimas žiniasklaidai                                                                      2017-12-07

Valstiečiai pamiršę rinkiminius pažadus didina regionų atskirtį
Seime valdančioji dauguma, pamiršusi Lietuvos regionus ir kaimus, priėmė įstatymo projektą, kuriuo mažinamas finansavimas kelių priežiūrai ir plėtrai. Finansavimas kelių išlaikymui mažės iki 100 milijonų eurų.

Valdančioji dauguma atsuko nugarą kaimo regionams - kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimas nuo skirtų 65 proc. gautų už kuro akcizo pajamas, mažinamas iki 48 proc.

„Visą laiką buvo skiriama per mažai lėšų rajonų kelių išlaikymui. Nors buvo kalbama, kad reikia laukti ekonomikos pagerėjimo, tačiau ekonomikai pagerėjus, finansavimas kelių išlaikymui sumažinamas iki kritinės ribos, tuomet, kai reikalingas ypač didelis finansavimas bent atstatyti kelių būklę, - po balsavimo sakė parlamentaras Ričardas Juška ir pridūrė, - kaime ypač blogos susisiekimo sąlygos. Trūksta asfalto dangos, žvyrkeliai beveik nepravažiuojami. Tokia prasta kelių būklė didina regionų atskirtį, trukdo verslo plėtrai regionuose ir atgraso investuotojus rinktis regionines vietas."

Nuo 2008 metų savivaldybės buvo maitinamos pažadais, kad finansavimas skirtas kelių infrastruktūrai padidės. Buvusi Vyriausybė atsižvelgusi į Lietuvos savivaldybių asociacijos prašymus, buvo padidinusi lėšų skyrimą. Tačiau regionai vėl paliekami vegetuoti prie esamos kelių būklės.

„Visose sferose lėšos didinamos, tačiau kelių priežiūra, remontas ne tik, kad neturi galimybės įveikti dešimtmečio atsilikimą, bet yra užkonservuojamas dabartiniame lygyje", - pasisakė liberalas R. Juška.

Parlamentaro R. Juškos teigimu, tai vienas iš labiausiai nuviliančių balsavimų - tie, kurie atstovauja regionus Seime, pasisakė už regionų atskirtį.

„Ypač didelę nuostabą kelia Seimo nariai vienmandatininkai, kurie balsavo už lėšų skyrimo sumažinimą. Praėjusiais metais programos lėšos sumažintos 32 mln. eurų, šis įstatymas atima galimybę papildomai skirti bent 100 mln. eurų. Manau, kad rinkėjai, pasidomėję konkrečių kolegų balsavimu Seime dėl lėšų skyrimo sumažinimo, galės asmeniškai „padėkoti". Apmaudu už kaimo žmones", - po balsavimo sakė parlamentaras, Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto narys R. Juška.

Už kelių priežiūros programos finansavimo mažinimą balsavo 64 Seimo nariai, 23 parlamentarai buvo prieš ir 17 - susilaikė.

Ričardas Juška
LR Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys,
Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto narys
Tel.: (8 5)  239 6676, el.p.: Ricardas.Juska@lrs.lt

 
 
Bendrinti