Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2017-12-15 12:50:08

„Eurovaistinės Kalėdiniame bėgime" laukiamas rekordinis dalyvių skaičius ir šventinių kostiumų maskaradas

 

Gruodžio 17 d., sekmadienį, apie 3000 bėgikų šventes pasitiks aktyviai ir linksmai. Bėgdami senamiesčio gatvėmis „Eurovaistinės Kalėdinio bėgimo" dalyviai ne tik varžysis, bet ir gerą nuotaiką skleis pasipuošę nuotaikingais kostiumais.

 

Sostinėje žadamas ne tik gausus būrys sportiškai nusiteikusių Kalėdų senelių, snieguolių, elfų ar kitų akį traukiančių personažų. Šventinio bėgimo dalyviai bus pastebimi ir dėl skleidžiamos nuotaikos: bėgs su dainomis ir kur kas kūrybingesnėmis kostiumų idėjomis.

 

Bėgikų visoje distancijoje lauks 4 muzikinės stotelės: Odminių skvere, Maironio g. prie Onos bažnyčios, Rotušės a. ir Vilniaus gatvėje prie Radvilų rūmų.

 

Prie 12 km starto linijos stos olimpietė Vaida Žūsinaitė, ultra ir bekelės bėgikas Vaidas Žlabys. 3 km drauge su „Aplenkime vėžį" komanda bėgs krepšininkas Rimantas Kaukėnas. Bėgikus sveikins ir 12 km starto šūvį iššaus Vilniaus vicemeras Linas Kvedaravičius.

 

Šiemet šio bėgimo globėju tapęs Prezidentas Valdas Adamkus džiaugiasi gausiu būriu aktyvių žmonių ir ragina tokiais išlikti visus metus. „Sportas visada buvo ir liks didele mano gyvenimo dalimi. Žaidžiau futbolą, krepšinį, aktyviai dalyvavau lengvosios atletikos varžybose, organizavau aktyvumą skatinančius renginius, sporto žaidynes. Bėgimas yra visa ko pagrindas. Sveikinu visus, kurie aktyviai sportuoja visus metus ir kviečiu sezono pabaigą atšvęsti „Eurovaistinės Kalėdiniame bėgime", - dalyvius sveikina Jo ekscelencija.

 

Renginio startas - Vinco Kudirkos aikštėje, Vilniuje.

 

Numerių atsiėmimas vykdomas gruodžio 15-17 d. PC Go9 II aukšte.

 

Programa

9.30 val. numerių atsiėmimas ir naujų dalyvių registracija

10.30 val. 12 km startas. Dalyvius sveikins ir starto šūvį duos Vilniaus misto vicemeras Linas Kvedaravičius.

11.20 val. 12 km apdovanojimai

12.00 val. 6 km startas

12.40 val. 6 km apdovanojimai

13.15 val. „ETNO Nykštukų bėgimo" (200m) startas

13.30 val. 3 km ir 3km FUN RUN startas. Dalyvauja Rimantas Kaukėnas ir komanda „Aplenkime vėžį".

13.50 val. 3 km apdovanojimai

 

Eismo ribojimai

 

Renginio metu nuo 10 val. iki 14 val. Vilniaus senamiesčio gatvėse bus ribojamas eismas.

 

Vilniaus miesto savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos" informuoja, kad š. m. gruodžio 17 d., sekmadienį, nuo 8.00 val. iki 14.00 val. galimi laikini 1G, 10, 11, 33, 53 maršrutų autobusų ir 2, 3, 6, 12, 14, 20 maršrutų troleibusų vėlavimai. Nuo 8.00 val. iki 14.30 val. nevažiuos Kalėdų traukinukas.

 

Senamiesčio gyventojams informacijai dalinamos skrajutės. Mieste kabinamos lenteles ant gatvių apšvietimų stulpų, palei būsimą trasą statomi informaciniai stendai su bėgimo schema. Renginio dieną ant pagrindinių pravažiavimų užstatytų tvorelių bus iškabintos informacinės lentelės apie ribojimo trukmę bei nurodytas kontaktas, kuriuo paskambinusiems gyventojams organizatoriai padės greičiau kirsti trasą bėgikų srautams išsiskirsčius.

 

Po renginio transporto organizavimas vyks įprasta tvarka.

 

Faktai apie „Eurovaistinės Kalėdinį bėgimą":

 

"                    Šiemet prie starto linijos planuoja, stos apie 3000 dalyvių. Tai bus didžiausias dalyvių skaičius per visus 42 varžybų organizavimo metus.

"                    Tradicinę 12 km distanciją bėgs ir iki šiol vienintelis nei vieno bėgimo nepraleidęs kūno kultūros mokytojas Virginijus Stanevičius.

"                    Šiais metais „Eurovaistinės Kalėdinis bėgimas" prisideda prie iniciatyvos „Sveikučiai" už judančius, sveikus ir linksmus vaikus", kuriame 6-11 metų vaikai kviečiami bėgti skatinant mažinti vaikų antsvorį ir nutukimą.

"                    Registruodamiesi į pasirinktą distanciją dalyviai taip pat gali išpildyti „Rimanto Kaukėno paramos grupės" globojamų Adeles ir Pauliau svajones, arba paremti Lietuvos Raudonojo kryžiaus globojamus vienišus senelius.

"                    Pirmosios varžybos, 1976 metais buvo surengtos tam, kad bėgimo entuziastai bendraminčių būryje galėtų atšvęsti Naujuosius metus. Jose dalyvavo 77 bėgikai. Varžybų idėja nepakito ir šiandien. Šimtai bėgimo entuziastų paskutinį kartą metuose susirenka pasimatyti su draugais ir bendraminčiais, o ištroškę azarto - pasivaržyti.

"                    Pagrindinė varžybų distancija yra 12 kilometrų. Šis skaičius simbolizuoja 12 mėnesių.

"                    Viena šalčiausių dienų buvo, kai varžybos vyko 1979 metais. Tuo metu spaudė 30 laipsnių šaltukas, bėgikams šarmojo nosys, ūsai ir šalo ausys.

 
 
Bendrinti