Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-01-05 16:37:59

Dėl piktnaudžiavimo nuteisti buvę policininkai ir privatus detektyvas

Vilnius
2018-01-05

Dėl piktnaudžiavimo nuteisti buvę policininkai ir privatus detektyvas

2018 m. sausio 5 d. Vilniaus miesto apylinkės teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje trys asmenys nuteisti dėl neteisėtos informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimo, atskleidimo ir panaudojimo, piktnaudžiavimo, dokumento suklastojimo, disponavimo suklastotu dokumentu.

Teismas nustatė, kad A. A. ir M. S., būdami valstybės tarnautojai, policijos pareigūnai, sukurstyti buvusio kolegos, dirbančio privačiu detektyvu, V. R., jo prašymu neteisėtai rinko informaciją apie privatų asmenų gyvenimą, prisijungdami prie Policijos informacinėje sistemoje esančių informacinių registrų. Tokiu būdu suklastojo tikrą elektroninį dokumentą. Be to, neturėdami asmenų sutikimo panaudojo informaciją apie jų privatų gyvenimą ir daugiau nei metus piktnaudžiavo tarnybine padėtimi.

Visi nuteistieji savo kaltę pripažino, nurodė nusikaltimų padarymo aplinkybes, atsiprašė nukentėjusiųjų. Jie teigė, kad minėtą informaciją perdavė žmogui, pasitikėdami juo, kaip buvusiu pareigūnu, savo veiksmų neteisėtumą suprato.

Teismas A. A. pripažino kaltu ir skyrė galutinę bausmę - 1958,32 eurų baudą, taip pat M. S. pripažino kaltu ir skyrė galutinę bausmę - 1807,68 eurų baudą bei V. R. pripažino kaltu ir skyrė galutinę bausmę - 2108,96 eurų baudą.

Keturių nukentėjusiųjų civilinius ieškinius teismas tenkino iš dalies ir priteisė po 300 eurų neturtinės žalos  atlyginimo.

Nuosprendis neįsiteisėjęs ir per 20 dienų gali būti skundžiamas.

Cituojant arba kitaip platinant šią informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį.Kontaktai žiniasklaidai:
Airinė Šerelytė-Skistymienė
Vilniaus miesto apylinkės teismo
pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene
Tel. (8 5) 274 0379, mob. 8 646 12 149
El. p. Airine.serelyte-Skistymiene@teismas.lt
www.vat.lt/lt/vilniaus-miesto-apylinkes-teismas.html
 
 
Bendrinti