Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-01-09 10:23:52

Dėl E. Bėronto skyrimo Nacionalinės mokėjimo agentūros direktoriumi A. Bilotaitė kreipėsi į VTEK

Pranešimas spaudai
2018 m. sausio 9 d.

Dėl E. Bėronto skyrimo Nacionalinės mokėjimo agentūros direktoriumi A. Bilotaitė kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotoja Agnė Bilotaitė kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) dėl Eriko Bėronto skyrimo eiti Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) direktoriaus pareigas dar vienai ketverių metų kadencijai.
Seimo narė prašo VTEK atlikti tyrimą, ar paskirdamas E. Bėrontą NMA vadovu žemės ūkio ministras Bronius Markauskas nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo nuostatų.
Abejonių dėl galimo viešųjų ir privačių interesų supainiojimo, pasak A. Bilotaitės, sukėlė žiniasklaidos paviešinti faktai, kad 2016 metų rugpjūtį NMA skyrė 4 mln. eurų paramą kooperatyvui „Pienas LT", kurio valdybos narys tuo metu dar buvo B. Markauskas.
„Ar sprendimas paskirti E. Bėrontą dar vienai kadencijai nėra būdas atsidėkoti už paramą? Ir kodėl ministras nenusišalino nuo šio sprendimo? Ar nebūtų buvę teisingiau surengti konkursą? Abejonių dėl šio paskyrimo dar daugiau ir dėl to, kad E. Bėrontas šiuo metu atliekamame ikiteisminiame tyrime dėl ES paramos lėšų iššvaistymo yra įvardijamas kaip specialusis liudytojas. Labai tikiuosi, kad VTEK atsakingai pažvelgs į šią situaciją ir atliks išsamų tyrimą", - teigia A. Bilotaitė.

Daugiau informacijos:
Seimo TS-LKD frakcijos
seniūno pavaduotoja Agnė Bilotaitė
Tel. (8 5) 239 66 29; agne.bilotaite@lrs.lt
 
 
Bendrinti