Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-01-09 11:51:42

A.Butkevičius: „Lietuvoje vėl kyla karas keliuose, o atsakingi pareigūnai jį tik bejėgiškai stebi"


Seimo Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos pranešimas žiniasklaidai

2018-01-09, Vilnius
 
A.Butkevičius: „Lietuvoje vėl kyla karas keliuose, o atsakingi pareigūnai jį tik bejėgiškai stebi"
 
Seimo Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos seniūno pavaduotojas Algirdas Butkevičius skambina pavojaus varpais: didėja žuvusiųjų skaičius, ypač valstybinės reikšmės keliuose. Seimo narys spėja, kad tai gali būti susiję su pablogėjusia valstybinių kelių priežiūra, tačiau atsakingi pareigūnai į šią situaciją nereaguoja.  
 
Gruodžio pradžioje A. Butkevičius kreipėsi į Vyriausybę ragindamas skubiai sušaukti premjero vadovaujamos Valstybinės eismo saugumo komisijos posėdį. Paskutinis šios komisijos posėdis vyko tik 2016 m. birželį. Anksčiau komisija rinkdavosi mažiausiai kartą, o neretai ir keliskart per metus.
 
„Susisiekimo ministerijos atsakymas buvo kiek ciniškas - kad posėdis bus rengiamas 2018 m. pradžioje, kai bus žinoma 2017 m. eismo įvykių statistika ir atlikta eismo įvykių priežasčių analizė. Žodžiu, pažiūrėkime, kiek dar žus, o tada bandysime kažko imtis. O kol valdininkai skaičiuoja statistiką, žmonės žūsta toliau", - sako A. Butkevičius.
 
Šiais metais Lietuvos keliuose iki sausio 7 d. žuvo jau 6 žmonės, t.y. net trigubai daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį. Eismo įvykių ir sužeistųjų skaičius per pirmąją šių metų savaitę išaugo daugiau nei dvigubai.
 
„O tai kas dėsis keliuose, kai pablogės oro sąlygos, kurios šį sezoną eismo dalyviams iki šiol buvo gana palankios? Nors Lietuvos policija nuolat vykdo prevencines akcijas, imasi kitų priemonių, akivaizdu, kad šių veiksmų nepakanka. Reikalingas visų sutelkimas šios problemos sprendimui. Bet koks delsimas nepateisinamas", - mano Seimo narys.   
 
Nerimą kelia, kad pastaruoju metu padaugėjo žuvusiųjų skaičius valstybinės reikšmės keliuose (pernai padidėjo beveik 7 proc.). Tuo tarpu 2016 metais (lyginant su 2015 m.) buvo pavykę tokių žuvusiųjų skaičių sumažinti net 31 proc.
 
Pasak A. Butkevičiaus, susidaro įspūdis, kad kai kurie atsakingi valdininkai užmigo ant laurų. Nors pastaraisiais dešimtmečiais pažanga padaryta didžiulė - žuvusiųjų skaičius sumažintas ne procentais, o kartais, tačiau žuvusiųjų kelyje skaičiaus vidurkis ES yra kur kas mažesnis nei Lietuvoje - 50 žmonių vienam milijonui gyventojų. Tuo tarpu Lietuvoje 2017 m. vienam milijonui gyventojų, preliminariais duomenimis, teko 68 žuvusieji.


Daugiau informacijos
 
Algirdas Butkevičius, mob. 8698 42 665

 
 
Bendrinti