Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-01-09 15:09:46

Už norą pelnytis iš prekybos žmonėmis - laisvės atėmimas

 

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato
komunikacijos grupė

    Tulpių g. 60
LT-35501 Panevėžys
LIETUVA    (8 45) 503 009, 860873714
rasa.meiste@policija.lt

Pasitikėjimo telefonas (8 45)  503 333
2018-01-09
Už norą pelnytis iš prekybos žmonėmis - laisvės atėmimas

Panevėžio pareigūnai išsiaiškino dar vieną įžūlų prekybos žmonėmis atvejį, kai asmenys  į šią nusikalstamą veiką bandė įtraukti ir nepilnametę.
Prekyba žmonėmis - viena pelningiausių nusikalstamų veiklų pasaulyje. Verbavimo būdai, kuriais žmonės įviliojami į šiuos spąstus, nuolat kinta, tokio pobūdžio nusikalstama veika užsiimantys asmenys lengvai pasinaudoja bet kokiomis žmogui nepalankiomis aplinkybėmis.
Policijos pareigūnai išsiaiškino, kad 35 metų panevėžietis R. B., atliekantis bausmę už kitus praeityje padarytus nusikaltimus, veikdamas kartu su to paties miesto 35 metų gyventoja E. K., apgaulės būdu melagingai žadėdamas gerai apmokamą darbą, įkalbėjo nukentėjusiąją iš uostamiesčio atvykti į Panevėžį, tikėdamasis pelnytis iš merginos prostitucijos.
Nukentėjusioji, patikėjus melagingais pažadais ir atvykus į Panevėžį, buvo apgyvendinta  išnuomotame bute ir verčiama verstis prostitucija. Visiškai nuo R. B. ir kitų asmenų priklausoma prekybos žmonėmis auka buvo nuolat bauginama, šantažuojama, kontroliuojama, prieš ją buvo  vartojamas fizinis smurtas. Skelbimai dėl merginos teikiamų seksualinių paslaugų buvo publikuojami internetiniuose tinklalapiuose.
Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai, bendradarbiaudami su Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorais, nustatė ir
2018 m. sausio mėn. pradžioje dėl prekybos žmonėmis, vaiko pirkimo arba pardavimo, pelnymosi iš kito asmens ir nepilnamečio asmens prostitucijos įtarimus pareiškė gerai policijai žinomam R. B., gim. 1983 m., šiuo metu atliekančiam laisvės atėmimo bausmę, ir E. K., gim. 1983 m. Pareigūnai išsiaiškino, kad laisvėje turint bendrininkų, laisvės atėmimo bausmė - ne kliūtis planuoti ir daryti kitus nusikaltimus.
Tyrimo metu teisėsaugos pareigūnai taip pat gavo duomenų, jog į prostitucijos tinklą bandoma įtraukti nepilnametę gimnazistę. Pareigūnų bendradarbiavimas ir laiku gauta informacija padėjo itin greitai ir efektyviai atskleisti sunkius nusikaltimus ir užkirsti kelią skaudžioms pasekmėms.
Ikiteisminis tyrimas atliekamas dėl prekybos žmonėmis, lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigų taisyklių nesilaikymo, pelnymosi iš kito asmens prostitucijos (LR BK 147 str. 1 d., 157 str. 1 d., 307 str. 1 d., 307 str. 3 d.). Noras pasipelnyti iš prekybos žmonėmis įtariamiesiems gali grėsti net 12 metų laisvės atėmimu. 
   Vyresnioji specialistė                                                 Rasa Meištė


                       Cituojant pranešimą, prašome nurodyti informacijos šaltinį.           
Skelbiant pranešimą, nepažeisti nekaltumo prezumpcijos principo.

 
 
Bendrinti