Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-01-11 08:28:23

Pirmoji R. Urbansko personalinė paroda "Re-kolekcijos"

 

 

Sausio 18 d., 18 val. (AV17) galerijoje atidaroma pirmoji Ryčio Urbansko personalinė paroda Re-kolekcijos.

Parodos kūrinių inspiracijos - tai menininko rasti vizualūs ir garsiniai fragmentai iš praėjusio laiko, kuriuos tyrinėdamas jis kuria savas istorijas, praeities įvykių galimus scenarijus ir jų hipotezes. Re-kolekcijos - tai nuoroda į per laiką susiformavusią tam tikrų radinių kolekciją, o lotyniškas priešdėlis Re reiškiantis pasikartojimus, simboliškai siejamas su nauja tų radinių transformacija.

Parodoje eksponuojami objektai kuria erdvines kompozicijas, susidedančias iš ready-made'ų, autoriaus kurtų objektų ir garso kūrinių. Dalis eksponuojamų darbų lankytojus nukelia į XX a. antrosios pusės Ameriką, tuometinę jos kultūrą ir vizualinę estetiką. Pasitelkdamas to laikotarpio kultūrinius atributus: modernistinę architektūrą, jos formas ir struktūras, amerikiečių roko grupės Van Halen garso takelį, menininkas juos rekonstruoja, kurdamas naują turinį, nutolusį nuo jų kultūrinės ir geografinės zonų. Permąstant vaizdo ir klausymo sukeltas patirtis, jų kuriamus erdvės ir laiko pokyčius bei pastarųjų suvokimą, šie kūriniai atskleidžia nutrūkusios komunikacijos momentą. Įdaiktinti prisiminimai tampa tarpininkais tarp praeities ir dabarties, materija, kurioje apmąstoma asmeninio laiko sąvoka.

Rytis Urbanskas baigė skulptūros magistrą Vilniaus dailės akademijoje, grupinėse parodose dalyvauja nuo 2012 m. Savo kūrybą pristatė Šiuolaikinio meno centre, VDA parodų salėse "Titanikas” bei Martyno Mažvydo bibliotekoje Vilniuje. Menininkas stažavosi Karališkoje Danijos ir Estijos menų akademijose. Kūrėjo darbai pasižymi konceptualiai tyrinėjama aplinka per garsinį ir vizualinį jos kodą. Vienas iš pagrindinių R. Urbansko kūrybinių interesų yra klausymosi procesų analizė, plėtojama skirtingų akustinių erdvių kontekstuose. Kuriamos instaliacijos pasižymi interaktyvumu ir įsitraukimu, surežisuojant tam tikras socialines situacijas, kurios formuoja jų išbaigtumą.

Paroda "Re-kolekcijos” (AV17) galerijoje, Totorių g. 5, Vilnius, veiks iki vasario 10 d.
 
Bendrinti