Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-01-11 10:05:44

Sulaikyti nuodingą sintetinį narkotiką Klaipėdoje platinę įtariamiejiKlaipėdos apskr. VPK Komunikacijos grupė
    Adresas: Kauno g. 6
91154 Klaipėda
LIETUVA    Tel.  (8-700) 60700
faksas  (8-700) 60705
el. paštas  klaipedosvpk.spauda@policija.lt
Anoniminis Klaipėdos apskr. policijos pasitikėjimo telefonas 8-800-60202

2018-01-11

Sulaikyti nuodingą sintetinį narkotiką Klaipėdoje platinę įtariamieji


    Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (KPONTV) pareigūnai atliko didelės apimties tyrimą ir sulaikė romų tautybės asmenis, kurie platino itin pavojingą narkotinę medžiagą - karfentanilį.
    Ikiteisminis tyrimas pradėtas, išanalizavus kriminogeninę situaciją Klaipėdos mieste ir sudarius uostamiesčio kriminogeninių židinių žemėlapį. Į šį sąrašą antrus metus iš eilės pateko bendrabutis, esantis Minijos g.
    Po to, kai 2016 metais įvairiomis kriminalinėmis bausmėmis buvo nuteisti šiame bendrabutyje heroiną platinę romai, kai kurie platintojai pakeitė savo gyvenamąsias ir narkotikų pardavimo vietas.
    2017 metais uostamiestyje tarp narkomanų dėl sąlyginai mažos, lyginant su heroinu, kainos ypač išpopuliarėjo sintetinis opioidas - karfentanilis. Buvo gauta informacija, kad šią narkotinę medžiagą „žvejybos uosto" rajone ir prie vieno uostamiesčio prekybos centro vėl platina romų tautybės asmenys.
    Kaip pranešta ankstesniuose pranešimuose, lapkričio mėn. Klaipėdoje padažnėjo atvejų, kai gyventojai daugiabučių laiptinėse aptikdavo sunkiai aplinkoje besiorientuojančius, nuo kvaišalų apsvaigusius narkomanus. Užfiksuoti ir mirtini apsinuodijimai. Buvo sulaikytas ir šių pavojingų kvaišalų platintojas. Tyrimo metu paaiškėjo, kad jis perpardavinėjo pas romus įsigytus narkotikus.
    KPONTV pareigūnai atliko ilgalaikį kompleksinį tyrimą ir nustatė narkotikų platinimo „schemoje" dalyvavusius asmenis. Gruodžio mėn. policijos pareigūnai atliko kratas daugiabučiuose Minijos, Sulupės bei Pilies gatvėse. Per kratas aptikta daugiau nei 130 pardavimui paruoštų lankstinukų su narkotikais. Įtariamieji sumaišydavo karfentanilį su metadonu ir pardavinėjo kvaišalų dozę už 20 Eur.
    Dabartinėje ikiteisminio tyrimo stadijoje baudžiamojon atsakomybėn už narkotinių medžiagų platinimą patraukti šeši asmenys, tarp jų - penki romai. Daugelis jų anksčiau teisti. Trys narkomanai, įtariama, įsigijo kvaišalų vartojimui. KPONTV pareigūnai tęsia tyrimo veiksmus - įtariamųjų skaičius gali didėti.
    Įtariamieji galimai yra prisidėję ir prie kitų uostamiestyje padarytų nusikaltimų. Kratų metu taip pat buvo aptikti kitų asmenų dokumentai, rugsėjį Melnragėje iš suomio automobilio pavogtas mobilusis telefonas bei galimai lapkričio pabaigoje Kuosų g. pavogti žvėrienos gaminiai.
    Po laikino sulaikymo įtariamiesiems paskirtos švelnesnės už suėmimą kardomosios priemonės, o viena Šalčininkų rajone gyvenamąją vietą deklaravusi moteris suimta dviem mėnesiams. Vėliau suėmimas jai pakeistas kitomis kardomosiomis priemonėmis - moteris įpareigota nepasišalinti iš gyvenamosios vietos, nebendrauti ir neieškoti ryšių su kitomis įtariamosiomis bei periodiškai registruotis policijos įstaigoje.
    Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius (ONKTS).
    LR BK 260 str. 1 d. už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti numato laisvės atėmimą nuo 2 iki 8 metų.
    Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir nepripažintas įsiteisėjusiu teismo
 
 
Bendrinti