Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-01-11 11:26:40

Kauno mieste staigus šildymo kainų šuolis

Pranešimas spaudai
2018 m. sausio 11 d.

Kauno mieste staigus šildymo kainų šuolis

Nepriklausomų šilumos gamintojų nuomone, AB „Kauno energija" nepagrįstai didina šildymo kainas, dėl to vartotojams smarkiai išaugs mokesčiai už šildymą. AB „Kauno energija" įsirengė biokuro katilus savo „Šilko" ir „Inkaro" katilinėse bei Petrašiūnų elektrinėje, taip pat veikia ir nepriklausomi šilumos tiekėjai, kurie AB „Kauno energija" parduoda šilumą. Kauno mieste didžioji dalis šilumos gaminama biokuru, kuris reikšmingai sumažino šildymo kainas, tačiau lig šiol mažėjusi šildymo kaina nuo š. m. sausio 1 d. šoka aukštyn.
AB „Kauno energija" ir Kauno miesto savivaldybė nepateikė konkrečių paaiškinimų, dėl kokių priežasčių didėja šildymo kainos. Kauno miesto savivaldybės tarybos Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija, norėdama išsiaiškinti neadekvačiai didėjančių šildymo kainų priežastis, sausio 11 d., 18 val. Kauno miesto savivaldybės Mažojoje salėje organizuoja skubų posėdį.
TS-LKD frakcijos seniūnė Edita Gudišauskienė įsitikinusi, kad pirmiausiai šildymo kainų šuolį pajus daugiabučių namų gyventojai, kurių Kaune - dauguma, todėl jau šiandien reikia ieškoti išteklių ir mažinti mokesčius už šilumą. 'Nepriklausomi šilumos gamintojai teigia, kad vartotojai AB „Kauno energijai" už šilumą 2015-2016 metais gali būti permokėję apie 10-15 mln. eurų. Jei Kainų komisija perskaičiuotų bazinę šilumos kainą Kaune, šios permokos būtų grąžintos gyventojams, ir šilumos kainos sumažėtų", - pažymėjo E. Gudišauskainė.
TS-LKD frakcijos seniūnė siūlo ieškoti ir kitų alternatyvų, kad kauniečių šeimos nebūtų priverstos mokėti nepakeliamus šildymo mokesčius.
Į posėdį Kauno miesto savivaldybėje kviečiamas Povilas Mačiulis, Kauno miesto mero pavaduotojas, kuruojantis energetiką ir miesto ūkį.


Kontaktams:
Frakcijos seniūnė Edita Gudišauskienė    
Telefonas 8-620 75643, el. p.: edita.gudisauskiene@gmail.com

 
 
Bendrinti