Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-01-11 12:50:22

Išskirtinis Ukrainos scenos žvaigždės interviu: „Lietuviams lenkiuosi visų ukrainiečių vardu!“

PRANEŠIMAS ŽINIASKLAIDAI

2018 01 11

 

 

„Šį šeštadienį pirmą kartą pasirodysiu Lietuvos scenoje. Man tai didžiulė garbė, ir dar tokią jums svarbią dieną.” – taip šį išskirtinį interviu pradeda viena žymiausių Ukrainos dainininkių Tiana Roz, kuri jau šį šeštadienį, sausio 13 d., pasirodys paramos koncerte „Kartu iki pergalės“. Ukrainą ir visą Europą už širdies griebiančia daina „Mama, don‘t cry“ apie tragiškus Maidano įvykius pavergusi Tiana Roz tikina, kad Lietuvos paramą šalį siaubiant karui jaučia visi Ukrainos žmonės.

 

„Lietuvos žmonėms žemai lenkiuosi visos Ukrainos vardu. Mūsų žmones jungia nepriklausomybės dvasia ir laisvės siekis. Deja, tiek jūsų istorijoje anksčiau, tiek mūsų dabar, tos laisvės kovos yra aplaistytos mūsų šalies žmonių krauju. Mes negalime leisti, kad mus įbaugintų Rusija.“ – įsitikinusi ukrainietė T. Roz.

 

Paramos Ukrainai koncerte „Kartu iki pergalės“ kartu su Ukrainos žvaigžde, pasirodys ir žymiausi lietuviškosios scenos atlikėjai, bus prisimintos Lietuvos nepriklausomybės šimtmečio kovos ir dar niekur nematyti kadrai iš vos prieš kelis mėnesius aplankytų karščiausių Ukrainos fronto taškų.

 

„Karas Ukrainoje vyksta jau ketverius metus. Deja, pasaulio ir vakarų žiniasklaida po truputėlį pamiršta Ukrainos problemą, karą mūsų kaimyninėje šalyje nustumia kitos problemos – kartais atrodo, kad pranešimai apie ukrainiečių mirtis tampa tik statistika. Negalime to leisti – padėti Ukrainai galima aukojant jau dabar, numeriu 1891 (auka 2 EUR), taip pat ir koncerto metu. Aš tikiu, kad lietuviai nebus abejingi.“ – įsitikinęs savanoriškos organizacijos „Blue Yellow“ įkūrėjas, režisierius Jonas Ohman.

 

„Blue Yellow“ su humanitarine pagalba kariams ir civiliams į Ukrainos vyksta net kelis kartus per metus – veža vaistus, medicinos įrangą, batus, uniformas, neperšaunamas liemenes, priešgaisrines priemones, optinius taikiklius, periskopus kariams ir net žvalgybinius bepiločius prietaisus.

 

„Lietuva brolių ukrainiečių yra mylima ir gerbiama, kadangi esame bene vieninteliai, kurių valdžia ir visuomenė išreiškia vienareikšmį palaikymą Ukrainos žmonėms. Su Lietuvos žmonių parama mes ne tik vežame būtiniausius daiktus fronto linijoje esantiems kariams ir civiliams, bet ir apmokame kare sužeistų vaikų gydymą.“ – atskleidžia J. Ohman.

 

Paramos koncertas „Kartu iki pergalės“ bus tiesiogiai transliuojamas sausio 13 d. 21 val. LRT kanalu. Ant scenos populiariausius savo kūrinius atliks ne tik lietuviškosios scenos žvaigždės – M. Mikutavičius, A. Mamontovas, Leonas Somovas ir Juna, E. Sašenko, R. Karpis, Deivis, grupės „Bix“, „Naktinės personos“ ir kt. Tiesioginio eterio metu į žiūrovus kreipsis koncerto globėja Lietuvos Respublikos prezidentė D. Grybauskaitė, aukščiausio rango Lietuvos kariuomenės vadai, ministrai, kariai iš Ukrainos.

 

Koncertą ves Eglė Daugėlaitė ir Rimas Bružas.

 

Renginio globėja – LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Renginio mecenatai – LR Vyriausybė, LR Užsienio reikalų ministerija ir Lietuvos kariuomenė. Renginio organizatoriai – organizacija „Blue Yellow“, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, prodiuserių kompanija „TymDrym“.

 

 

http://www.lrt.lt/media/signature.jpg

Virginija Bunevičiūtė

Atstovė ryšiams su visuomene

S. Konarskio g. 49,
LT-03123 Vilnius
Tel. +3705 236 3240
Mob. +370 686 91963
Faks. +370 5 2363208
lrt@lrt.lt www.lrt.lt
 
Bendrinti