Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-01-12 10:20:57

Apeliacinis teismas pilnai tenkino Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus skundą

2018-01-12 | Apeliacinis teismas pilnai tenkino Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus skundą: Petro Baršausko mokslinio laipsnio panaikinimo procedūra nesustabdyta

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (susidedantis iš teisėjų kolegijos: Artūro Drigoto, Gintaro Kryževičiaus, Ričardo Piličiausko) 2018 m. sausio 11 d. nutartimi tenkino Lietuvos Respublikos akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus dr. Vigilijaus Sadausko atskirąjį skundą ir panaikino Vilniaus apygardos administracinio teismo nutartį, kuria teisėja Liudmila Zaborovska tenkino pareiškėjo Petro Baršausko prašymą taikyti reikalavimo užtikinimo priemones ir nusprendė sustabdyti Kontrolieriaus sprendimo Nr. SP-22 „Dėl Petro Baršausko akademinės etikos pažeidimų" galiojimą iki galutinio teismo sprendimo administracinėje byloje įsiteisėjimo dienos.

Apeliacinės instancijos teismo teisėjai minėtoje nutartyje nurodė, kad „<&> pareiškėjo prašoma pritaikyti reikalavimo užtikrinimo priemonė neturės jokios įtakos būtent jo skunde suformuluotų reikalavimų užtikrinimui (jų patenkinimo atveju), t. y. nesutrukdytų įvykdyti sprendimą teismui panaikinus ginčijamą atsakovo priimtą sprendimą. Ginčijamas sprendimas nenustato pareiškėjui jokių teisių ar pareigų, nesukuria jam kitų tiesioginių teisinių pasekmių. Be to, pagal esamą bylos medžiagą prašymo teikimo metu pareiškėjas nenurodė aplinkybių, leidžiančių spręsti, kad nesiėmus užtikrinimo priemonių gali būti padaryta neatitaisoma ar sunkiai atitaisoma didelė žala. Tokio pagrindo egzistavimo, taikydamas reikalavimo užtikrinimo priemonę, nepagrindė ir pirmosios instancijos teismas. Taigi, nėra pagrindo konstatuoti, kad gali būti padaryta neatitaisoma ar sunkiai atitaisoma didelė žala <&>". (pabraukta mūsų).

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo nutartis neskundžiama.

Primename, kad P. Baršauskas kreipėsi į teismą prašydamas panaikinti 2017 m. spalio 17 d. Kontrolieriaus  sprendimą Nr. SP-22 „Dėl Petro Baršausko akademinės etikos pažeidimų", kartu su ieškiniu teismui pateikdamas prašymą stabdyti Kontrolieriaus sprendimą. Teismas 2017 m. lapkričio 24 d. nutartimi tenkino P. Baršausko prašymą taikyti reikalavimo užtikrinimo priemones ir sustabdė Kontrolieriaus sprendimo Nr. SP-22 galiojimą. Kontrolierius, nesutikdamas su teismo nuomone, pateikė atskirąjį skundą Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Atkreiptinas dėmesys į tai, kad Kontrolierius Sprendime konstatavo P. Baršausko akademinės etikos pažeidimus ir įpareigojo Vilniaus Gedimino technikos universitetą atšaukti sprendimą dėl aukštojo mokslo kvalifikacijos P. Baršauskui suteikimo. Tačiau pažymėtina ir tai, kad aukštojo mokslo kvalifikacijos suteikimas gali būti atšaukiamas vadovaujantis mokslo ir studijų institucijos autonomijos teise, akademinės bendruomenės valia, vadinasi, ir be Kontrolieriaus sprendimo.
 
 
Bendrinti