Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-01-12 11:41:08

Steigiama Viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų informacinė sistema


2018 m. sausio 12 d. pranešimas žiniasklaidai

Steigiama Viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų informacinė sistema

Seimas priėmė Visuomenės informavimo įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIIP-1356(2), kuriomis pritarta siūlymui steigti Viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų informacinę sistemą. Joje bus atveriami papildomi duomenys apie viešosios informacijos rengėjus (skleidėjus) ir jų veiklą. Tokiu būdu siekiama užtikrinti didesnį visuomenės informavimo procesų skaidrumą ir viešosios informacijos objektyvumą. Už naujas nuostatas balsavo 84 Seimo nariai, balsavusių prieš nebuvo, susilaikė 10 parlamentarų.
Pagal priimtas pataisas pareiga deklaruoti duomenis nustatyta ne tik viešosios informacijos rengėjo (skleidėjo) dalyviams, kurie turi daugiau kaip 10 proc. viešosios informacijos rengėjo (skleidėjo) akcijų ar turto, bet visiems viešosios informacijos rengėjo (skleidėjo) dalyviams, nepriklausomai nuo jų turimo turto dalies ar akcijų skaičiaus.
Viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų informacinė sistema bus formuojama Juridinių asmenų registre (JAR), Juridinių asmenų dalyvių informacinėje sistemoje (JADIS), Licencijų informacinėje sistemoje (LIS), kituose valstybės registruose ir informacinėse sistemose kaupiamų duomenų pagrindu.
Pavyzdžiui, informacinėje sistemoje bus pateikiami šie papildomi viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų duomenys: valdomos visuomenės informavimo priemonės pavadinimas, rūšis ir kategorija; už valdomos visuomenės informavimo priemonės turinį atsakingo asmens vardas ir pavardė, jeigu už turinį atsako ne juridinio asmens vadovas; informacija apie padarytą rimtą profesinį pažeidimą; informacija apie profesinės etikos nesilaikančius viešosios informacijos rengėjus ir (ar) skleidėjus; informacija apie viešosios informacijos rengėjo ir (ar) skleidėjo pajamas iš politinės reklamos ir lėšas, gautas sandorio ar administracinio akto pagrindu, kurių šaltinis yra valstybės ar savivaldybės biudžetas ar kitas valstybės ar savivaldybės įsteigtas fondas, valstybės ar savivaldybės įmonė ir kt.
Kaip pažymima dokumento aiškinamajame rašte, kadangi didžioji dalis viešosios informacijos rengėjų ir (ar) skleidėjų duomenų yra kaupiami valstybės registruose ir informacinėse sistemose, šių duomenų viešosios informacijos rengėjams ir skleidėjams papildomai deklaruoti nereikės - jie būtų pateikiami į Viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų informacinę sistemą iš paminėtų valstybės registrų ir informacinių sistemų.
Ši nauja tvarka įsigalios 2019 m. lapkričio 1 d.

Daugiau informacijos:
Informacijos ir komunikacijos departamento
Spaudos biuro vyriausiasis specialistas
Rimas Rudaitis
Tel. (8 5)  239 6132, el. p. rimas.rudaitis@lrs.lt
 
 
Bendrinti