Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-01-12 12:07:22

Seimas pritarė I. Jarukaičio kandidatūrai į Europos Sąjungos Teisingumo Teismo teisėjus

 2018 m. sausio 12 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimas pritarė I. Jarukaičio kandidatūrai į Europos Sąjungos Teisingumo Teismo teisėjus

Seimas priėmė teisingumo ministrės Mildos Vainiutės pateiktą protokolinį nutarimą „Dėl pritarimo Irmanto Jarukaičio kandidatūros siūlymui į Europos Sąjungos Teisingumo Teismo teisėjus" (projektas Nr. XIIIP-1536).
Gruodžio pabaigoje pristatydama kandidatą ministrė sakė: „Visi asmenys, kurie manė tinką eiti šitas pareigas, turėjo galimybę pateikti dokumentus. Pirmą kartą kreipėsi keturi kandidatai. Kadangi mes prašėme papildomai pateikti dokumentus, nes pirmame posėdyje manėme, kad tas skaičius yra per mažas, dar kreipėsi du asmenys ir tada iš jų buvo atrinktas kandidatas - kaip žinome, I. Jarukaitis".
Kandidatas tuomet Seimo narius informavo apie savo, kaip teisininko, patirtį Europos Sąjungos teisės srityje.
„Visa teisinė karjera yra susijusi su iš pradžių Lietuvos Respublikos integracija į Europos Sąjungą, vėliau, kada mes įstojome į Europos Sąjungą, dirbau Europos teisės departamente. Teko atstovauti kai kuriose bylose Lietuvos Respublikai Europos Sąjungos Teisingumo Teisme: tiek bylose prieš Lietuvą, tiek tose, kuriose Vyriausybė stodavo. Nuo 2010 metų dirbu teisėju Vyriausiajame administraciniame teisme. Tai, matyt, tas teismas, kuris daugiausia susiduria su Europos Sąjungos teise. Esu parašęs disertaciją iš Lietuvos konstitucinės ir Europos Sąjungos teisės sankirtos susijusių klausimų. Tikiuosi, kad ta ir teorinė, ir praktinė patirtis leis man tinkamai atstovauti Lietuvos teisės sistemai, prisidėti prie Europos Sąjungos teisės plėtojimo", - sakė I. Jarukaitis.
Nutarimui pritarė 91, nė vienas nebalsavo prieš, susilaikė 4 Seimo nariai.
I. Jarukaičio gyvenimo aprašymas.


Parengė
Informacijos ir komunikacijos departamento
Spaudos biuro vyriausioji specialistė
Saulė Eglė Trembo
Tel. (8 5)  239 6203, el. p. egle.trembo@lrs.lt
 
 
Bendrinti