Pranešimai spaudai

Grįžti į pranešimų sąrąšą Viskas  Politika  Verslas  Teisėtvarka  Kultūra  Sportas  
ELTA už šio pranešimo turinį ir kalbą neatsako.
2018-01-13 14:06:47

A.Siaurusevičius: "Mūsų pareiga ir atsakomybė - kad laisvas žodis niekad nenutiltų”

PRANEŠIMAS ŽINIASKLAIDAI

2018 01 13

 

LRT generalinio direktoriaus A. Siaurusevičiaus kalba Laisvės gynėjams atminti, pasakyta vakar prie LRT Sausio 13-osios memorialo „Varpas”:

 

Kas yra „Varpas"? Kodėl jis iškilo prie Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos? Prisiminkime Vincą Kudirką, kuris pasakė: „Kelkite, kelkite, kelkite!”. Varpas - tai Laisvė.

 

Varpas visada simbolizavo laisvę ir aš tikiuosi, kad jis - amžinas prie šio pastato. „O, skambink per amžius vaikams Lietuvos. Tas laisvės nevertas, kas negina jos", - prieš šimtą metų visiems laikams parašė garsus žurnalistas ir diplomatas Bronius Kazys Balutis.

 

Mūsų pareiga ir atsakomybė - kad laisvas žodis niekad nenutiltų. Visada prisimenu tuos, kurių daugelis taip ir liks bevardžiai Sausio 13-osios didvyriai, - tai Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos to meto darbuotojai, dažnai neprisimenami,  kartais apspjaudyti, bet jie tuo metu buvo pagrindiniai didvyriai kartu su lietuvių tauta.

 

Kartais nepelnytai pamirštame ir kitus to meto herojus - demokratinę pasaulio žiniasklaidą, užsienio žurnalistus, kurių dėka pasaulis sužinojo ir reagavo.

 

Prisimindami žuvusius, kartu neturime pamiršti, kad tai ir mūsų pergalės diena. Mūsų Laisvės diena. Tad švęskime Laisvę ir neleiskime jos niekam pasiimti. Laisvė - amžina vertybė, visa kita - laikina.

 

Memorialas „Varpas" žuvusių laisvės gynėjų atminimui Lietuvos radijo ir televizijos pastato kieme atidengtas praėjusiais metais. Memorialas, kurio pagrindinis akcentas - 6 metrų dydžio daugiau nei 4 tonas sveriantis granitinis obeliskas, kurio viršuje kybo varpas, skirtas Sausio 13-osios aukoms atminti. Anksčiau toje vietoje stovėjo 24 mediniai vardiniai kryžiai, skirti Laisvės gynėjams, žuvusiesiems prie TV bokšto, LRT pastato, Medininkuose, keliuose kituose epizoduose 1991-aisiais.

 

Virginija Bunevičiūtė

Atstovė ryšiams su visuomene

S. Konarskio g. 49,

LT-03123 Vilnius

Tel. +3705 236 3240

Mob. +370 686 91963

Faks. +370 5 2363208

lrt@lrt.lt www.lrt.lt
 
Bendrinti